Urządzenie wspomagające do bobin

Urządzenie wspomagające do bobin Dalmec

Urządzenie wspomagające do zwojów lub przemysłowy manipulator typu Dalmec Partner w wersji kolumnowej do wspomagania przenoszenia zwojów materiału izolacyjnego. Manipulator jest wyposażony w chwytak o różnych typach samocentrujących się szczęk, które umożliwiają chwytanie i przenoszenie rolek o różnych rozmiarach i ciężarach. Urządzenie jest odpowiednie do podnoszenia rolek w osi poziomej i po pneumatycznym obrocie ich pozycjonowanie w osi pionowej na sąsiedniej palecie.

Urządzenia produkowane są zgodnie z normą UNI EN, dyrektywą ATEX oraz zasadami BHP. W procesie produkcyjnym Dalmec bazuje na analizie funkcjonalnej, projekcie, studium różnorodnych dostępnych rozwiązań technicznych, symulacjach oraz tworzeniu prototypów. Wszystkie etapy przeprowadzane są w ścisłej współpracy z klientem, uwzględniając stałą kontrolę w trakcie realizacji projektu. 

Powiązane firmy

Dalmec Polska Sp. z o.o.

Pneumatyczne urządzenie wspomagające lub manipulator Partner w wersji kolumnowej z podstawą. Płyta bazowa umożliwia łatwe i szybkie korzystanie z funkcji ułatwiających pracę w kilku miejscach. Chwytak jest wyposażony w chwytak szczękowy, odpowiedni do chwytania i przenoszenia bobin o różnych kształtach, ciężarach i rozmiarach. To szczególne narzędzie umożliwia chwyt na średnicy zewnętrznej

Dane techniczne: Maksymalny udźwig: 65 kg – Maksymalny zasięg pracy: 4500 mm – Zakres ruchu pionowego: 2200 mm

Źródło: Dalmec

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę