Vector od Seco/Warwick dla hinduskiego koncernu

Vector od Seco/Warwick dla hinduskiego koncernu Seco/Warwick

Hinduski koncern produkujący maszyny paszowe i realizujący rolnicze projekty inżynieryjne „pod klucz” zamówił od Seco/Warwick piec próżniowy Vector z pionowym załadunkiem wsadu. Urządzenie ma za zadanie wspierać produkcję matryc pierścieniowych i rolek do urządzeń do paletyzacji. Są to części wielu popularnych, wielkogabarytowych maszyn rolniczych.

Piec zamówiony przez klienta to próżniowe urządzenie z pionowym załadunkiem wsadu. Maksymalne parametry to: ciśnienie gazu chłodzącego – 15 barów, max. gross load weight – 2500 kg, a to wszystko przy przestrzeni roboczej 1500 x 2000 mm. Vector posłuży do obróbki matryc pierścieniowych i rolek do paletyzacji. Dodatkowo docelowo będzie wykorzystywany także do obróbki usługowej. Piec będzie wykorzystywany głównie do obróbki cieplnej stali narzędziowych – przeznaczony do ich procesów nawęglania, hartowania i odpuszczania. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w system nawęglania próżniowego, a uniwersalna konstrukcja pozwala je modyfikować i dostosowywać do specyficznych potrzeb konkretnych partnerów. Zamówiony piec to rozwiązanie pracujące w ponad 70 krajach i setkach przedsiębiorstw. Jest urządzeniem wszechstronnym i gwarantującym najwyższą jakość obróbki cieplnej, stąd jego popularność wśród wielu branż. Kontrakt na dostawę pieca Vector do fabryki w Indiach jest efektem wieloletnich rozmów.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Poznaliśmy się z tym partnerem kilka lat temu. Mieliśmy okazję gościć go kilkakrotnie w naszej siedzibie. Ostateczna decyzja o zakupie urządzenia zapadła jeszcze 2019 r., podczas naszego edukacyjnego seminarium w Pune, lecz z uwagi na światowy kryzys uzgodniliśmy przełożenie realizacji zamówienia – powiedział Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Próżni, Grupy Seco/Warwick.

To rzeczywiście był długi proces, który kończymy sukcesem projektowym. Jestem pewien, że Vector podobnie jak u innych klientów spełni pokładane w nim nadzieje. Partnerstwo i wsparcie klientów to dla nas fundament działalności – dodaje Manoranjan Patra, dyrektor zarządzający Seco/Warwick India.

Zakupiony piec pozwoli na zminimalizowane odkształceń w procesie produkcji. Dzięki pionowej przestrzeni roboczej (wysokość 2000 mm) można w nim obrabiać długie elementy. Wyposażony jest także w obrotowy trzon, który pozwoli obracać wsad podczas chłodzenia. Dzięki systemowi chłodzenia kierunkowego, kontrolowanego za pomocą napędu o zmiennej częstotliwości, obrabiane elementy będą równomiernie poddane procesom termicznym. Vector jest urządzeniem wszechstronnym, pozwala prowadzić procesy nawęglania (LPC), hartować w gazie do 15 barów abs oraz odpuszczać, a to wszystko wykonuje w jednym procesie technologicznym.

Do zakupu Vectora klienta przekonała jego innowacyjność oraz wszechstronność. Potrzebowali urządzenia o dużej przestrzeni roboczej, które jest przeznaczone do trzech procesów: nawęglania, hartowania w gazie i odpuszczania. Dotychczas dysponowali rozwiązaniami stawiającymi na tradycyjną obróbkę cieplną, tj. wgłębnymi piecami atmosferowymi z hartowaniem w oleju. Teraz będą mogli wykorzystać wszystkie przewagi, jakie daje obróbka w próżni. Istotne było również, że nasz piec spełnia wymogi prędkości chłodzenia określone m.in. w normie NADCA (North American Die Casting Association) oraz jest wyposażony w wysokowydajny system chłodzenia w gazie – skomentował Manoranjan Patra, dyrektor zarządzający Seco/Warwick India.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę