Wyspa zaworowa serii D z technologią CoilVision

Firma Camozzi Automation wprowadziła do swojej oferty nową wyspę zaworową serii D z technologią CoilVision. To nowe kompaktowe rozwiązanie z opatentowaną elektroniką do monitorowania bezpieczeństwa pracy, jak i aktualnej kondycji poszczególnych zaworów.

Nie jest to statystyczna analiza danych, a stała kontrola parametrów roboczych elektrozaworów. Dane te mogą być przesyłane zarówno do sterownika PLC, jak i do chmury danych. Każde załączenie elektrozaworu jest analizowane i za pomocą specjalnych algorytmów informuje o dokładnym stanie danego plastra. 

Nowa seria D to potężne narzędzie dla integratorów oraz producentów maszyn, którzy oczekują inteligentnych rozwiązań zdolnych do monitorowania i diagnostyki. Wgląd do aktualnego stanu poszczególnych komponentów jest możliwy z dowolnego miejsca w firmie lub na świecie za pomocą specjalnego oprogramowania lub przeglądarki internetowej. Dla klientów nie posiadających własnej platformy IIoT, Camozzi Digital udziela wsparcia w zakresie przechowywania i tych analizy danych. Obecnie dostępne protokoły komunikacji z wyspą to CANopen, Profibus, Ethernet/IP itp. W 2020 r. ma również być dostępna komunikacja IO-Link.

Źródło: Camozzi

Artykuł ukazał się w czasopiśmie

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę