Wyspa zaworowa serii D z technologią CoilVision

Firma Camozzi Automation wprowadziła do swojej oferty nową wyspę zaworową serii D z technologią CoilVision. To nowe kompaktowe rozwiązanie z opatentowaną elektroniką do monitorowania bezpieczeństwa pracy, jak i aktualnej kondycji poszczególnych zaworów.

Nie jest to statystyczna analiza danych, a stała kontrola parametrów roboczych elektrozaworów. Dane te mogą być przesyłane zarówno do sterownika PLC, jak i do chmury danych. Każde załączenie elektrozaworu jest analizowane i za pomocą specjalnych algorytmów informuje o dokładnym stanie danego plastra. 

Nowa seria D to potężne narzędzie dla integratorów oraz producentów maszyn, którzy oczekują inteligentnych rozwiązań zdolnych do monitorowania i diagnostyki. Wgląd do aktualnego stanu poszczególnych komponentów jest możliwy z dowolnego miejsca w firmie lub na świecie za pomocą specjalnego oprogramowania lub przeglądarki internetowej. Dla klientów nie posiadających własnej platformy IIoT, Camozzi Digital udziela wsparcia w zakresie przechowywania i tych analizy danych. Obecnie dostępne protokoły komunikacji z wyspą to CANopen, Profibus, Ethernet/IP itp. W 2020 r. ma również być dostępna komunikacja IO-Link.

Źródło: Camozzi

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę