Zestaw StarterSET – szybsza droga do gotowej maszyny

StarterSET – dodatki do techniki napędowej i automatyzacji SEW-Eurodrive

Oferowany przez SEW-Eurodrive StarterSET to zestaw startowy, który można rozbudować o indywidualnie dostosowane dodatki, odpowiednie do różnych typów maszyn. A to wszystko w elastyczny, modułowy i niezależny sposób.

Każdego dnia miliardy produktów, artykułów spożywczych i innych dóbr są pakowane, transportowane, rozładowywane, przepakowywane, mieszane, przechowywane, poddawane recyklingowi, sortowane, oddzielane, dzielone lub dystrybuowane. I niezależnie od tego, czy mówimy o opakowaniach pierwotnych, wtórnych czy jakichkolwiek innych, ich różnorodność jest niemal nieskończona. W związku z tym inteligentne maszyny pakujące stały się dla przemysłu nieodzowne. Decydujące znaczenie dla automatyzacji maszyn pakujących, jak również dla ich funkcji i sekwencji ruchów, mają wielkość opakowania, waga, właściwości oraz objętość produktu.

Powiązane firmy

Szybkie przezbrojenia i częste zmiany przetwarzanych produktów wymagają modułowego i elastycznego designu maszyn. Dotyczy to zwłaszcza maszyn pakujących. Wiele aplikacji i sekwencji ruchu jest takich samych. Jednak „taki sam” nie oznacza „identyczny”. Niemniej jednak nadal istnieje możliwość uproszczenia procesów poprzez standaryzację.

Właśnie w tym celu firma SEW-Eurodrive opracowała zestaw StarterSET, który umożliwia dużo prostsze wdrożenie techniki napędowej i rozwiązań do automatyzacji. Składa się on z podstawowych komponentów, obejmujących hardware oraz software, które są specjalnie dopasowane i wstępnie dobrane dla określonego typu maszyny. Zestaw StarterSET nadaje się do bezpośredniego zastosowania jako pakiet podstawowy z możliwością elastycznego dostosowania i indywidualnej rozbudowy.

>>Więcej o rozwiązaniach do automatyzacji dla maszyn pakujących i paletyzatorów<<

Źródło: SEW-Eurodrive

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę