Zintegrowany falownik M1 do napędów AC firmy Omron

Zintegrowany falownik M1 do napędów AC firmy Omron Omron

Falownik M1 do napędów AC oferuje zaawansowane możliwości integracji systemów, umożliwiając projektowanie maszyn z większą elastycznością, wyższą wydajnością i oszczędnie pod względem zajmowanego miejsca.

Globalny, zintegrowany falownik M1 do napędów AC wyposażono w szereg funkcji, które wyznaczają nowy standard w dziedzinie sterowania silnikami i technologii napędów, m.in. poszerza wybór silników, które można zastosować w układzie napędowym. Obsługiwane są standardowe silniki indukcyjne (IM), silniki z magnesami trwałymi (PM), silniki napędu bezpośredniego PM (do 128 biegunów) oraz silniki specjalne, np. silniki bębnowe. Parametry silnika można łatwo regulować za pomocą funkcji automatycznego dostrajania dostępnej w Sysmac Studio firmy Omron. Oferuje on wyjątkowe możliwości w zakresie momentu obrotowego — 200% momentu nawet przy 0 Hz.

Powiązane firmy

Omron Electronics

Zalety

  • Wbudowana obsługa protokołów komunikacyjnych Modbus i EtherCAT zapewniająca bezproblemową łączność i współpracę z szeroką gamą systemów automatyki przemysłowej.
  • Elastyczne opcje konfiguracji EtherCAT. Dzięki obsłudze topologii typu Ring rozwiązanie to zapewnia bezproblemową integrację i wydajną transmisję danych.
  • Zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) Sysmac Studio oferuje intuicyjne, przyjazne dla użytkownika narzędzie programowe do łatwej konfiguracji i monitorowania systemu oraz zarządzania nim.
  • Wszechstronne możliwości sterowania silnikiem, w tym kontrola prędkości i momentu obrotowego, precyzyjne sterowanie położeniem oraz funkcja „główny-nadążający”.
  • Silniki AC indukcyjne i synchroniczne z magnesem trwałym obsługiwane zarówno w trybie sterowania wektorem w otwartej pętli (OLV), jak i zamkniętej (CLV). 
  • Wbudowane wejście enkodera i wejście licznika impulsów z szybkim rejestrowaniem położenia przez wejście cyfrowe zapewniające precyzyjne sterowanie ruchem.
  • Funkcja bezpiecznego zatrzymania 0 z możliwością bezpiecznego wyłączenia momentu obrotowego (STO), zgodna z poziomem wydajności e (PLe) w zakresie integralności bezpieczeństwa poziomu 3 (SIL3). Oferuje opcje bezpieczeństwa zarówno dla połączeń przewodowych, jak protokołu Fail-Safe over EtherCAT (FSoE).
  • Specjalna funkcja oszczędzania energii zapewniająca optymalne zużycie energii i niższe koszty eksploatacji.
  • Powlekana płytka drukowana (PCB) zwiększa trwałość i zapewnia niezawodne działanie w trudnych warunkach przemysłowych, zapewniając odporność na kurz i wilgoć.

Firma Omron jest odpowiedzialna za jakość i niezawodność falownika M1, gwarantując 10 lat bezobsługowej eksploatacji, nawet w wymagających warunkach przemysłowych. Falownik M1 otrzymał liczne certyfikaty, w tym CE, UKCA, cULus, KC, RCM oraz RoHS, potwierdzające jego zgodność z międzynarodowymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i ochrony środowiska. 

Źródło: Omron Corporation

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę