Cobot firmy Omron wspiera linię produkcyjną wegańskich lodów

Kobot firmy Omron wspiera linię produkcyjną wegańskich lodów Omron

Końcowy proces pakowania w 100% roślinnych lodów Ice Bakers, został zautomatyzowany za pomocą kobota Omron TM z przyssawką wydrukowaną na drukarce 3D. Rozwiązanie to pozwoliło duńskiej firmie Ice Bakers sprostać wysokiemu popytowi na jej beznabiałowe wegańskie lody.

W 2017 r. Claus Sørensen, przedsiębiorca i wytwórca lodów z Thisted w Danii, zaczął produkować wegańskie lody na bazie ryżu i owsa. Popularność tych lodów roślinnych znacznie wzrosła, aż doprowadziła do konieczności zautomatyzowania ręcznej produkcji.

Powiązane firmy

Omron Electronics

Odzew klientów na naszą ofertę wegańskich lodów był wyjątkowo pozytywny i dotarliśmy do punktu, w którym konieczne było zautomatyzowanie wielu procesów, aby sprostać ogromnemu zapotrzebowaniu na rynku – mówi Claus Sørensen, właściciel Ice Bakers. Obecnie, firma produkuje ponad 30 000 litrów lodów tygodniowo.

Osiem pudełek lodów na raz

Robota współpracującego Omron TM wdrożono na końcu linii produkcyjnej i obecnie pakuje on 10 000 – 12 000 pudełek lodów dziennie. Robot został wyposażony w wydrukowane na drukarce 3D narzędzie z przyssawką próżniową, które może przenosić osiem opakowań lodów na raz do kartonowego pudełka, co zwiększa wydajność linii o 80%. Dzięki zautomatyzowaniu tego procesu pracownicy mogą zająć się bardziej skomplikowanymi zadaniami.

Wdrożone w 2021 r. rozwiązanie zostało opracowane przez firmy Jysk Elteknik i Jens A. A/S we współpracy z Ice Bakers przy użyciu technologii z serii TM firmy Omron, w tym platformy Sysmac, sterowników PLC i innych standardowych komponentów.

Dobrze znamy firmę Omron i szybko stało się dla nas jasne, że jej seria TM to oczywisty wybór w zakresie technologii dla opracowywanego przez nas rozwiązania – powiedział Niels Jørn Poulsen, dyrektor generalny Jysk Elteknik.

Ograniczenia zdolności produkcyjnych nie powinny hamować wzrostu

Stanowisko robota Omron charakteryzuje się stosunkowo wysoką wydajnością, ponieważ firma Ice Bakers wymagała zarówno wysokich zdolności produkcyjnych, jak i elastyczności, która charakteryzuje roboty współpracujące.

To dobry przykład tego, jak producentów żywności może czasem zaskoczyć rzeczywistość, gdy wymyślą dobry produkt, którego pragną klienci. W takim przypadku często istnieje potrzeba wprowadzenia rozwiązań z zakresu automatyzacji, które umożliwiają zwiększenie produkcji, aby przepustowość nie stała się przeszkodą dla rozwoju – mówi Torben Friløw, kierownik ds. sprzedaży pośredniej w firmie Omron Industrial Automation Europe Denmark.

W perspektywie długoterminowej dobra współpraca między zaangażowanymi firmami zachęciła producentów do zautomatyzowania jeszcze większej części procesów produkcyjnych.

Źródło: Omron Corporation

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę