Omron uzupełnia serię robotów i4L SCARA

Omron uzupełnia serię robotów i4L SCARA Omron

Firma OMRON ogłosiła dostępność nowych EtherCAT w serii robotów i4L SCARA. Kompaktowe roboty i4L oferują teraz jeszcze większą wydajność przy najniższym całkowitym koszcie. Zintegrowany sterownik robota umożliwia zsynchronizowane zastosowanie wielu robotów z EtherCAT.

Model i4L SCARA zapewnia jakość, skalowalność i elastyczność integracji znacznie przewyższającą swoją klasę. Dzięki kompaktowej konstrukcji i niewielkiej wykorzystywanej powierzchni można go z łatwością zainstalować. i4L umożliwia łatwą integrację z siecią Ethernet lub EtherCAT, a wraz z zintegrowanym sterownikiem robota użytkownicy mogą wdrożyć wiele robotów oraz ograniczyć złożoność procesu konfiguracji i czas programowania. Jego szybkość sprawia, że idealnie nadaje się do obsługi materiałów, a jednocześnie pozwala zwolnić zasoby ludzkie na potrzeby innych zadań, a w efekcie zmaksymalizować produktywność. 

Powiązane firmy

Omron Electronics

– Dzięki EtherCAT nasze roboty SCARA przeszły na wyższy poziom. Można je wdrożyć w szerokiej gamie zastosowań, co pozwala zwiększyć produktywność w miejscu pracy zaznacza Fernando Vaqueriso, dyrektor ds. marketingu produktów stacjonarnych i cobotów w Omron Europe. 

Główne cechy i zalety serii i4L obejmują: 

* udźwig 5 kg,
* opcje zasięgu 350 mm, 450 mm i 550 mm; możliwość montażu do podstawy lub na ścianie,
* zintegrowany sterownik robota NJ-R do zastosowań z wykorzystaniem wielu robotów z EtherCAT,
* autonomiczne modele z Ethernet,
* krótki czas cyklu; wyjątkowo szeroki zakres ruchu i niespotykana powtarzalność,
* niezwykle wydajne wbudowane serwonapędy pozwalające na łatwe przenoszenie ładunków,
* zaawansowaną i wytrzymałą konstrukcję przemysłową,
* najniższe całkowite koszty eksploatacji. 

Źródło: Omron

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę