Zrobotyzowana cela spawająca Cobotic 100T po raz pierwszy na targach STOM

Zrobotyzowana cela spawająca Cobotic 100T na targach STOM Boschert

Na targach STOM w Kielcach zaprezentowana zostanie po raz pierwszy w Polsce zrobotyzowana cela spawająca Cobotic 100T firmy Rollerii Robotic. 

Urządzenie wyposażone jest w robota współpracującego firmy Universal Robots i źródło spawające TIG. Głównym celem zastosowanych rozwiązań  jest optymalizacja czasu niezbędnego do zaprogramowania nowego detalu. W obecnej chwili w stosunku do tradycyjnych rozwiązań tego typu, czas został skrócony o 80%. Efekt ten uzyskano dzięki intuicyjnemu w obsłudze sterownikowi i możliwości łatwego prowadzenia ramienia robota wzdłuż linii spawania. 

Jeśli chodzi o pole pracy robota to wynosi ono 1200x2400mm, i istnieje możliwość jego podziału na dwie sekcje 1200x1200mm. Ale nie tylko te funkcje sprawiają, iż Cobotic 100T jest rozwiązaniem bardzo elastycznym jeśli chodzi o produkcje. Dzieje się tak również dzięki kompaktowej budowie ramy maszyny która umożliwia łatwą relokację celi za pomocą wózka widłowego w dowolne miejsce hali produkcyjnej, oraz ponowne jej uruchomienie.

Źródło: Boschert

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę