Zwiększenie wydajności produkcji sprzętu ciężkiego

Siemens
Reklama
Reklama

W produkcji sprzętu ciężkiego wiele się teraz dzieje. Już Winston Churchill mawiał, że „poprawa wymaga zmian, bycie doskonałym wymaga częstych zmian”. Rynek globalny gwałtownie rośnie, a popyt ze strony regionów rozwijających się zaczyna przewyższać zapotrzebowanie dojrzałych gospodarek. Normy emisji są coraz bardziej restrykcyjne i różnią się w zależności od kraju. Producenci coraz częściej eksploatują zakłady na całym świecie, a jednocześnie są zmuszeni do zapewnienia wysokiej jakości i spójności produkcji. Klienci natomiast żądają pojazdów coraz bardziej dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. 

Elastyczność i dostosowanie do potrzeb

W przeszłości panował pogląd, że rynek sprzętu ciężkiego działa według innych zasad niż pozostałe zaawansowane sektory produkcji – że wszystko dzieje się tam wolniej. Tak jednak nie jest. Wymagania klientów dotyczące zwiększonej produktywności, nowe technologie, a także zmiany prawne i rosnąca konkurencja zmieniły produkcję sprzętu ciężkiego w nowoczesny, innowacyjny i dynamiczny sektor. By wesprzeć tę zmianę, potrzebne są zintegrowane rozwiązania programowe.

Rozwiązania Siemens PLM Software do zarządzania cyklem życia produktu – z Teamcenter jako „cyfrowym kręgosłupem” – umożliwiają działom produkcji, technologii i inżynierii produktowej współpracę w ramach jednej, zintegrowanej ze sobą grupy. Optymalizują również proces zmian, pozwalając już na wczesnym etapie zidentyfikować wszelkie problemy mogące powstać w późniejszych fazach procesu produkcji, a tym samym gwarantując krótszy czas wprowadzania produktu na rynek. Co więcej – dzięki zapewnieniu dostępu do wszystkich danych produkcyjnych w czasie rzeczywistym – ułatwiają pracownikom podejmowanie lepszych decyzji, co pozytywnie wpływa na przyspieszenie wdrażania innowacji, redukcję kosztów oraz optymalizację pracy.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama