Skoncentrowane elastyczne systemy produkcyjne są nowoczesnym rozwiązaniem w obszarze organizacji produkcji, które powstało w odpowiedzi na rosnące wymagania rynku w zakresie elastyczności, jakości i efektywności kosztowej. Systemy te łączą zalety tradycyjnej produkcji skoncentrowanej z możliwościami, jakie dają nowoczesne technologie automatyzacji i informatyzacji.
W podwrocławskiej Oławie firma Essity, właściciel marek Tork, TENA, Libresse, Zewa, Jobst, Actimove i Leukoplast, otworzyła 4 nowe linie produkcyjne, co pozwoli zwiększyć produkcję w polskiej fabryce firmy.
W jaki sposób produkować więcej bez zwiększania załogi i wydłużania czasu pracy? W jaki sposób produkować więcej, zachowując jednocześnie zwinność i wysoką efektywność przy obsłudze długich i krótkich serii? Rozwiązaniem jest automatyzacja.
Wyobraź sobie, że jesteś producentem, który chce opracować nowy produkt. Będzie to wymagało inwestycji w nową linię produkcyjną. Znasz korzyści płynące z cyfryzacji i chcesz użyć bardziej zaawansowanych technologii. Od czego zaczniesz?
W odpowiedzi na potrzeby jednego z klientów z sektora górniczego firma DIG Świtała zrealizowała kompleksowe wdrożenie w pełni zautomatyzowanej linii do produkcji siatek technicznych z drutu o dużej średnicy.
DIG Świtała, jako wyłączny dystrybutor włoskiej marki Di.Gi.Emme w Polsce, wdraża zaawansowane linie do tłoczenia metalu na zimno.
Firma Unisign Machine Tools wprowadza na rynek UNIMAST – nową generację centrów obróbczych CNC zaprojektowanych specjalnie do produkcji profili masztów wózków widłowych.
Firma Elesa+Ganter przedstawiła projekt optymalizacji procesu produkcyjnego w oprzyrządowaniu linii produkcyjnej oparty na przykładzie współpracy z klientem - Sendex.
Azjatycki koncern zamówił od SECO/WARWICK linię CAB przeznaczoną do lutowania aluminium. Będzie to piętnaste urządzenie CAB SECO/WARWICK pracujące w Grupie.
Zdarzyło Ci się marzyć o tym, aby móc cofnąć czas, gdy na linii produkcyjnej wystąpi problem? Dla świata produkcji firma Omron jest w stanie spełnić to marzenie dzięki Automation Playback — standardowej, a jednocześnie wyjątkowej funkcji sterownika automatyzacji NX5. Funkcja Automation Playback sprawia, że linia produkcyjna ma niemalże własny „wehikuł czasu”.
Przemysł farmaceutyczny znajduje się pod rosnącą presją, aby produkować leki w przystępnych cenach, ale pracuje w obliczu niedoborów siły roboczej, rosnących kosztów i rygorystycznych przepisów. Rezultatem są kurczące się marże.
Gotowy produkt, zanim trafi do sprzedaży, w większości przypadków wcześniej musi zostać zapakowany. I choć sam proces pakowania wydaje się mało istotny, to odpowiednio dobrane opakowania odgrywają niezwykle ważną rolę w transporcie, przechowywaniu, a także w finalnej sprzedaży.
Bazując na wieloletnim doświadczeniu w modułowych systemach elastycznej produkcji, Prima Power stworzyła kompaktową linię PSBB, która automatycznie przetwarza surowe arkusze blachy w gotowe, wysokiej jakości komponenty.
W urządzeniach Seco/Warwick powstaną pierwsze wyprodukowane przez partnera chłodnice baterii typu „Snake”. To już ósma linia CAB, która będzie pracować w zakładach Partnera i druga o szerokości 2300 mm.
Polski oddział Bosch Rexroth wykorzystuje platformę 3Dexperience firmy Dassault Systèmes do zarządzania procesami produkcyjnymi na w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej prezentowanej w laboratorium Factory of the Future Lab, zlokalizowanym w showroomie CU.BE w Warszawie.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?