ABB i HASCO tworzą spółkę joint venture

ABB i HASCO tworzą spółkę joint venture ABB

Ekspert w dziedzinie automatyki, firma ABB, oraz wiodący chiński dostawca części samochodowych, HASCO, ogłosili utworzenie spółki joint venture, której celem jest napędzanie nowej generacji inteligentnej produkcji w chińskim przemyśle motoryzacyjnym. To wspólne przedsięwzięcie będzie opierać się na istniejącej udanej relacji pomiędzy obiema firmami, prowadząc do kluczowego rozwoju wysoce elastycznej i zrównoważonej produkcji części samochodowych w ramach działalności HASCO w Chinach.

W miarę, jak przemysł motoryzacyjny coraz bardziej skupia się na pojazdach elektrycznych, producenci części muszą dostosować swoje zakłady i linie produkcyjne, które mogą reagować na szybko zmieniające się wymagania i trendy. Partnerstwo pomiędzy ABB Robotics i HASCO, które obejmuje 40% udziałów ABB w spółce joint venture, rozszerzy zastosowanie inteligentnych technologii i sztucznej inteligencji w przemyśle. Obie strony zgodziły się nie ujawniać żadnych dalszych szczegółów dotyczących inwestycji.

W sytuacji, gdy przemysł motoryzacyjny stoi w obliczu największej transformacji od czasu jego powstania, a sprzedaż pojazdów elektrycznych ma wyprzedzić pojazdy spalinowe w wielu częściach świata do 2035 r., istnieje wyraźna potrzeba wsparcia transformacji branży – powiedział Sami Atiya, prezes ABB Robotics & Discrete Automation. – Ta spółka joint venture umożliwi nam dalszy rozwój wiodącej pozycji HASCO dzięki rozwiązaniom automatycznym, które przyniosą korzyści klientom w Chinach, które, jako jeden z największych rynków produkcji motoryzacyjnej, odegrają kluczową rolę w zapewnieniu zrównoważonej przyszłości transportu.

Nowa spółka joint venture, której rozpoczęcie działalności planowane jest na II kwartał 2022 r., będzie bazować na wiedzy i doświadczeniu produkcyjnym obu partnerów, aby zrealizować ogromny potencjał zwiększenia wydajności w ramach przemysłu części samochodowych. Klienci z różnych branż, od karoserii pojazdów do systemów podwozia, elektroniki, zasilania i akumulatorów, aż do systemów napędów elektrycznych, skorzystają z nowych, wysoce wydajnych i zrównoważonych środowiskowo metod produkcji.

Źródło: ABB

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę