ABB przejmuje ASTI Mobile Robotics Group

ABB przejmuje ASTI Mobile Robotics Group ABB

Dzięki nabyciu ASTI Mobile Robotics Group (ASTI), jednego z liderów w branży autonomicznych robotów mobilnych (AMR), firma ABB poszerzy swoją ofertę o rozwiązania nowej generacji elastycznej robotyki i automatyki.

Umowa pomiędzy obiema firmami została podpisana 19 lipca br. i ma zostać sfinalizowana w połowie lata br. Obie strony zgodziły się jednak nie ujawniać żadnych szczegółów dotyczących ceny zakupu.

Założona w 1982 r. firma ASTI ma siedzibę główną w Burgos w Hiszpanii i zatrudnia ponad 300 osób w Hiszpanii, Francji i Niemczech. Obecnie obsługuje jedną z największych flot pojazdów AMR w Europie i posiada wielu klientów w 20 krajach głównie z branży motoryzacyjnej, logistycznej, spożywczej oraz farmaceutycznej. Ponadto oferuje kompleksową ofertę oprogramowania, obejmującą nawigację i systemy kontroli pojazdów, zarządzanie flotą i zamówieniami, w tym liczne rozwiązania oparte na chmurze. Od 2015 r. firma odnotowuje blisko 30-procentowy wzrost w ujęciu rocznym, a w tym roku szacowane przychody mogą wynieść ok. 50 milionów dolarów.

Efektem współpracy ABB i ASTI mają być rozwiązania, które będą mogły być wykorzystywane w halach produkcyjnych, logistyce, intralogistyce, a także w sprzedaży detalicznej czy opiece zdrowotnej. Dzięki tym rozwiązaniom przedsiębiorcy będą mogli zastąpić tradycyjne linie produkcyjne w pełni elastycznymi sieciami, w których inteligentne pojazdy autonomicznie nawigują materiałami, częściami i gotowymi produktami między połączonymi stacjami roboczymi w fabrykach, centrach logistycznych, laboratoriach, sklepach lub szpitalach.

Źródło: ABB

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę