Academy norelem zapobiega niedoborom umiejętności branżowych

Academy norelem zapobiega niedoborom umiejętności branżowych norelem

Przemysł wytwórczy stoi obecnie w obliczu pogłębiającego się niedoboru umiejętności. Mniejsza liczba młodych ludzi trafiających do branży i coraz większa liczba barier, z którymi muszą się mierzyć, sprawia, że wiodące w sektorze produkcyjnym firmy powinny aktywnie wspierać rozwój nowych talentów. Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem, opisuje w jaki sposób Academy norelem ułatwia uzupełnianie niedoborów umiejętności poprzez sponsorowanie oraz wspieranie projektów produkcyjnych i inżynierskich realizowanych przez początkujących profesjonalistów i inżynierów.

Powiązane firmy

Academy norelem to oddział edukacyjny niemieckiego producenta standardowych komponentów maszyn. Od 2016 r. firma norelem zwiększyła aktywność w zakresie rozwoju talentów, a Academy to tylko jeden z elementów tych działań. norelem Academy oferuje usługi edukacyjne na każdym poziomie: od kształcenia ogólnego po kształcenie zawodowe i techniczne, mając na celu oferowanie inżynierom wsparcia i możliwości rozwoju na wszystkich etapach ich kariery zawodowej. Ponadto norelem Academy organizuje specjalistyczne wykłady i wskazuje użytkownikom bezpłatne dane CAD dostępne na stronie internetowej norelem.

W ciągu ostatnich kilku lat norelem Academy podjęła się zadania sponsorowania studentów i usług edukacyjnych w celu dalszego rozwoju i zwiększenia umiejętności przyszłych techników i inżynierów w wielu dziedzinach produkcji i inżynierii. Jednym z przykładów jest objęcie roli głównego sponsora obozu wyścigowego VDI, gdzie studenci mają możliwość przygotowania się do zawodów Formula Student, testując swoje pojazdy zbudowane w konkurencyjnych warunkach.

Światowy lider w rozwoju talentów

Academy norelem zawsze stara się sponsorować nowe projekty, aby zapewnić finansowanie i szkolenia dla początkujących specjalistów i studentów w branży produkcyjnej. Niedawnym przykładem jest wsparcie zespołu HTL Rennweg w Austrii, realizującego ambitny projekt inżynierii lotniczej i kosmicznej, którego celem było opracowanie wózka manewrowego do samolotu. Wózek pozwala na bezpieczne manewrowanie samolotem jednosilnikowym przez pojedyncze osoby, co oznacza, że użytkownik może w pełni skoncentrować się na bezpieczeństwie i unikaniu ewentualnej możliwości kolizji, zamiast na presji związanej z przemieszczaniem samolotu do odpowiedniej pozycji postojowej. W ten sposób zwiększa się bezpieczeństwo od momentu lądowania samolotu, aż do ostatecznego postoju.

W projekcie wykorzystano wiele standardowych komponentów norelem, takich jak koła napinające, aby ustawić prawidłowe napięcie łańcucha wózka manewrowego, co poprawia działanie napędu, zmniejsza zużycie łańcucha, zwiększając tym samym jego żywotność.

Wspieranie projektów studenckich na arenie międzynarodowej

Jednak działalność norelem Academy jest znacznie szersza i ma zasięg międzynarodowy. Na przykład Academy niedawno dostarczyła studentowi w Hiszpanii zarówno elementy standardowe, jak i operacyjne do wykorzystania w projekcie z zakresu ortopedii, chirurgii urazowej i medycyny sportowej.

Ortopedia to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem wad wrodzonych, profilaktyką i terapią chorób przewlekłych oraz urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Dlatego każde rozwiązanie, które przeciwdziała tym problemom lub przynajmniej je ogranicza, jest wielkim osiągnięciem medycyny. 

Myślący przyszłościowo student na Uniwersytecie w Valladolid (Hiszpania) pracuje obecnie nad projektem, obliczeniami i prototypem mechanizmu mobilności stawu skokowego. Prototyp wykrywa nieprawidłowe ustawienie kostek i stóp pacjenta, aby przeciwdziałać problemom, takim jak stopa końsko-szpotawa.

Celem tego projektu jest wykonanie skanu stawu w ramach przygotowania do późniejszego stworzenia niestandardowej ortezy korygującej nieprawidłowe ustawienia stopy. Do budowy mechanizmu zastosowano drukarkę 3D FDM, korzystając z dostarczanych przez norelem danych CAD. Prototyp jest tworzony i budowany przy użyciu oprogramowania CAD, a różne jego części są drukowane i składane przy użyciu standardowych i operacyjnych komponentów norelem.

Firma norelem wspiera ten projekt studencki, dostarczając przekładnie ślimakowe i czołowe, które sąużywane do przenoszenia i obliczania siły ruchów stawu skokowego. Oznacza to, że można ją precyzyjnie mierzyć i rejestrować, co pomaga ustalić wszelkie możliwe problemy z ułożeniem stopy pacjenta. Pomiary te można następnie wykorzystać do stworzenia niestandardowej ortezy dla innych pacjentów.

Wspieranie innowacyjnych rozwiązań poprzez sponsoring

Oprócz sponsorowania projektów zespołu z HTL Rennweg i University of Valladolid, norelem Academy z dumą i radością wspiera udział studentów w wydarzeniach i imprezach, takich jak zawody Robocop Rescue League. Ten konkurs studencki testuje różne sytuacje kryzysowe z wykorzystaniem robotów autonomicznych lub zdalnie sterowanych. Wydarzenie ma na celu wyznaczenie nowych kamieni milowych w dziedzinie ratownictwa cywilnego oraz zapewnienie promocji projektów z badań akademickich do wykorzystania w praktyce.

Zespół, składający się ze studentów z FH Campus Wien, wykorzystał paski zębate norelem, które zostały zainstalowane w robocie w celu przenoszenia momentu obrotowego silnika na wały oraz łożyska kulkowe osiowe do ułożyskowania kół i zapewnienia dobrych właściwości tocznych. Wykorzystano również pierścienie zabezpieczające do wałów, które zapobiegały przemieszczeniu osiowemu i mocowały łożysko do konstrukcji głównej.

Przesuwanie granic możliwego

Oddział norelem Academy sponsoruje również projekty produkcyjne i inżynieryjne, które przesuwają granice tego, co można osiągnąć. Jeden z takich projektów, realizowany obecnie na Politechnice Monachijskiej, ma na celu wykorzystanie ostatnich innowacji i przyszłych technologii do stworzenia najszybszej na świecie maszyny drążącej tunele. Co warto podkreślić, osiągnięcie celu wydaje się coraz bliższe, dzięki zastosowaniu wszechstronnych komponentów standardowych i operacyjnych firmy norelem.

Projekt ten jest stowarzyszeniem non-profit, którego celem jest praca na rzecz bardziej ekologicznej przyszłości, w której ludzie będą tracić mniej czasu w ruchu ulicznym. Zespół postrzega budowę tuneli jako technologię przyszłości, która może być kształtowana i napędzana przez innowacje. Aby osiągnąć ten cel, stowarzyszenie zamierza zbudować najszybszą na świecie maszynę do drążenia tuneli.

Maszyna ta wykorzystuje łożyska ślizgowe firmy norelem, aby przeciwdziałać tarciu ślizgowemu między sworzniem a tuleją. Zastosowano również podkładki okrągłe płaskie, aby uzyskać wysoką odporność chemiczną i zmniejszyć częściowe wibracje. Podkładki okrągłe umożliwiają montaż i regulację śrub na podkładce chwytnej oraz regulację połączenia systemu podnoszenia.

Academy norelem jest niezwykle dumna, że wspiera projekty inżynieryjne i produkcyjne na wszystkich etapach edukacji i rozwoju projektu. W najlepszym interesie norelem Academy leży pomoc w zlikwidowaniu luki w umiejętnościach branżowych oraz ułatwienie realizacji potrzeb produkcyjnych i inżynieryjnych związanych z nowymi projektami i rozwojem.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę