Adaptery Silent Tools do operacji tokarskich

Adaptery Silent Tools do operacji tokarskich Sandvik Coromant

Firma Sandvik Coromant zmodernizowała mechanizm tłumienia drgań w adapterach tokarskich Silent Tools, aby uzyskać jeszcze większą powtarzalność wyników i mniejszą chropowatość powierzchni podczas toczenia wewnętrznego na długich wysięgach. 

Dzięki ponad pięciu dekadom doświadczeń w eliminacji drgań, system mocowania narzędzi Silent Tools od Sandvik Coromant wspomaga obróbkę na długich wysięgach poprzez skuteczne zapobieganie drganiom. 

Obecnie 37 cylindrycznych modeli z asortymentu adapterów tokarskich (średnice 32–100 mm oraz 1¼–4 cala) zostało ulepszonych i wyposażonych w odświeżony i udoskonalony mechanizm tłumiący. 

Mechanizm tłumiący został znacząco zmodernizowany w porównaniu z poprzednią generacją adapterów tokarskich Silent Tools – mówi Åke Axner, główny menedżer produktów do mocowania narzędzi w obrabiarkach w firmie Sandvik Coromant.Moduł tłumiący, wcześniej wymagający precyzyjnego ręcznego strojenia, obecnie jest kalibrowany i montowany maszynowo. Ta automatyzacja skutkuje wysoce precyzyjnym i przewidywalnym obszarem częstotliwości, idealnie dopasowanym do zamierzonego wysięgu i zastosowania adaptera. Oznacza to, że adaptery tokarskie Silent Tools skuteczniej niż kiedykolwiek wcześniej zapobiegają drganiom podczas obróbki na długich wysięgach. 

Dzięki tej modernizacji, adaptery tokarskie Silent Tools zapewnią większą powtarzalność i niezmienne parametry obróbki we wszystkich dostępnych relacjach długości do średnicy, aby uzyskać bardziej niezawodny produkt o dobrych osiągach. 

Aby jeszcze bardziej zwiększyć pewność precyzyjnej konfiguracji i optymalnego stanu narzędzia, pojawieniu się zmodernizowanych adapterów tokarskich towarzyszy wprowadzenie na rynek cyfrowego urządzenia pomiarowego Tool Status Checker. 

Tool Status Checker ma służyć do płynnego monitorowania pracy adapterów tokarskich Silent Tools na tablecie lub komputerze z systemem Windows – wyjaśnia Axner. – Urządzenie to jest kompatybilne ze wszystkimi wersjami naszych adapterów tokarskich. Wystarczy zamocować je na ząbkowanym złączu SL adaptera za pomocą wbudowanego magnesu, pobrać oprogramowanie i gotowe. 

Dostępna w sprawdzianie Tool Status Checker funkcja poziomowania zapewnia precyzyjne ustawienie za każdym razem, natomiast funkcja monitorowania temperatury gwarantuje, że adapter nigdy nie przekracza wskazanego zakresu temperatur. 

Teraz jeszcze przed rozpoczęciem obróbki można sprawdzić, czy adapter jest sprawny. Dzięki dostępnej w Tool Status Checker funkcji testu dotykowego i dołączonemu młotkowi, można z łatwością porównać obecną konfigurację z poprzednią i uzyskać zatwierdzenie lub odmowę bezpośrednio w oprogramowaniu. Tej funkcji nasi klienci domagali się od dawna, dlatego z radością im ją udostępniamy – podkreśla Axner.

Źródło: Sandvik Coromant

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę