ATO5, czyli przekładnie przemysłowe gotowe do wysyłki w 5 dni

ATO5, czyli przekładnie przemysłowe do wysyłki w 5 dni SEW-Eurodrive

Długi czas oczekiwania na dostawę komponentów może skutecznie zahamować prace konstrukcyjne, a także realizację inwestycji czy proces produkcyjny. Dlatego też firma SEW-Eurodrive wprowadziła program ATO5, którego celem jest przyspieszenie czasu dostawy do klientów przekładni przemysłowych.

Przekładnie przemysłowe firmy SEW-Eurodrive, objęte programem ATO5 (Assemble-To-Order), już po 5 dniach roboczych od daty zamówienia opuszczają zakład produkcyjny. To dobra wiadomość dla tych klientów, którym szczególnie zależy na czasie. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, szybciej już się nie da, chyba że w przypadku awarii – wtedy przekładnia przemysłowa ATO5 zostanie wysłana nawet w ciągu jednego dnia roboczego.

Powiązane firmy

SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.

W ramach programu ATO5 dostępne są standardowe przekładnie zębate walcowe i walcowo-stożkowe generacji X.e (wersje z momentem obrotowym do 45 kNm) oraz standardowe przekładnie planetarne serii P (wersje z momentem obrotowym do 360 kNm) z prawie wszystkimi opcjami. Nowy program zapewnia niesamowitą elastyczność oraz bezpieczeństwo eksploatacyjne.

Zalety ATO5 dla konstruktorów:
    • więcej czasu na planowanie;
    • maszynę wykorzystującą przekładnię objętą programem ATO5 można w spokoju zaprojektować – zamówienie przekładni może poczekać do samego końca;
    • skierowanie uwagi na istotnych aspektach projektowych;
    • dzięki zdefiniowanym parametrom możliwa jest szybsza realizacja projektów.

Zalety ATO5 dla działu zakupów:
    • przekładnię można zamówić dopiero po zakończeniu prac konstrukcyjnych. Dzięki temu wyeliminowane zostaną wszelkie, tak powszechne w dzisiejszych czasach korekty i związane z nimi dodatkowe nakłady;
    • większa elastyczność operacyjna dzięki szybkiej dostawie,
    • można skupić uwagę na produktach i elementach, które wymagają długich terminów realizacji, a przekładnie SEW-Eurodrive zamówić w dogodnym czasie.

Zalety ATO5 dla osób odpowiedzialnych za utrzymanie maszyn:
    • większe bezpieczeństwo eksploatacyjne, ponieważ przekładnie przemysłowe ATO5 opuszczają zakład już po jednym dniu od zamówienia;
    • brak potrzeby przechowywania zapasowych przekładni lub ich części,
    • mniejsze koszty związane z magazynowaniem – dzięki krótszym terminom dostaw to SEW-Eurodrive staje się magazynem,
    • większa elastyczność i mniejsze nakłady na planowanie w zakresie konserwacji prewencyjnej.

To jeszcze nie wszystko

Od marca 2021 r. możliwa będzie również szybsza dostawa ATO5 przekładni X.e z momentem obrotowym sięgającym nawet do 175 kNm. SEW-Eurodrive zdaje sobie sprawę, że wiele przekładni wymaga indywidualnych modyfikacji, takich jak specjalne wały wyjściowe, podwójny wypust czy specjalne czujniki – jest to konieczne, aby dostosować przekładnie do określonych oczekiwań i potrzeb klientów. Również w tym aspekcie SEW-Eurodrive zapewnia wsparcie – od 1 marca br., w ramach programu ETO15 (ETO – Engineer-To-Order), tego typu przekładnie będą dostarczone w ciągu 15 dni roboczych, licząc od chwili złożenia zamówienia. 

Źródło: SEW-Eurodrive

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę