Baumalog nawiązał współpracę z włoską firmą Modula

Baumalog
Reklama
Reklama

Firma Baumalog Sp. z o.o., konstruująca automatyczne systemy magazynowe do zastosowań specjalnych, rozpoczęła oficjalną współpracę z działającą na całym świecie włoską firmą Modula S.p.A., produkującą szeroką gamę lekkich automatycznych regałów magazynowych o modułowej konstrukcji, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu.

W ramach współpracy Baumalog uzyskał status autoryzowanego dilera produktów firmy Modula i może oficjalnie świadczyć usługi montażu oraz serwisu regałów automatycznych firmy Modula. Dzięki posiadanej sieci oddziałów i kontaktom handlowym obydwie firmy będą także wzajemnie uzupełniać swoją ofertę produktową.

Reklama

Oferta firmy Baumalog obejmuje automatyczne systemy magazynowe przeznaczone do składowania materiałów ciężkich i o dużych gabarytach, takich jak m.in. blachy, pręty czy profile. Mogą być one łączone w duże systemy, pozwalające na składowanie nawet kilkuset ton stali i mogą stanowić element linii technologicznych. Maksymalna ładowność półki w typowym regale wynosi 5 ton, a maksymalna szerokość półki – 15 m. Regały Baumalog są w zasadzie w każdym przypadku projektowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta.

Oferta firmy Modula obejmuje z kolei szereg automatycznych regałów przeznaczonych do składowania głównie elementów lekkich i drobnych. Maksymalna ładowność półki w typowym regale wynosi 1 t, a maksymalna szerokość półki – 4,1 m. Regały Modula produkowane są seryjnie, a proces ich wytwarzania jest w dużym stopniu zautomatyzowany, co pozwala znacząco ograniczyć koszt gotowego produktu.

Powiązane firmy

Reklama

Firma Baumalog jest polską firmą inżynierską projektującą i wytwarzającą automatyczne systemy magazynowe, począwszy od tworzenia koncepcji, przez konstruowanie, wytwarzanie, aż po produkcję i uruchamianie systemów magazynowych. Baumalog posiada zespół składający się z 24 osób, w tym grupy inżynierów wyspecjalizowanych w wąskich dziedzinach, mających wieloletnie doświadczenie zdobyte przy projektach prowadzonych dla światowych koncernów. Interdyscyplinarność zespołu pozwala na tworzenie konstrukcji na światowym poziomie, przy jednoczesnym zachowaniu korzystnych relacji ekonomicznych.

Firma Modula jest oddziałem firmy System Logistics, należącej do Grupy System. Od roku 1987 produkuje ona regały windowe. Modula zatrudnia 250 pracowników w dwóch fabrykach: we Włoszech (Salvaterra di Casalgrande, Reggio Emilia) oraz w Stanach Zjednoczonych (Lewiston, st. Maine). Ponadto posiada 13 oddziałów w Europie, obu Amerykach, Azji i Afryce, wspomaganych dodatkowo przez sieć  niemal 50 autoryzowanych dilerów. Będąc częścią Grupy System, Modula korzysta również ze wsparcia innych spółek Grupy zatrudniających ponad 1300 pracowników w ponad 30 krajach.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama