Castrol i Submer pracują nad technologią chłodzenia zanurzeniowego

Castrol i Submer: technologią chłodzenia zanurzeniowego Castrol

Castrol, jedna z wiodących na świecie marek środków smarnych i płynów do chłodzenia zanurzeniowego, współpracuje z firmą Submer, liderem w dziedzinie systemów chłodzenia zanurzeniowego. Płyny chłodzące Castrol projektowane są z myślą o maksymalizacji wydajności chłodzenia centrów danych. Zapewniają one lepszą ochronę sprzętu i mogą pomóc w zabezpieczeniu przed przestojami obiektów dzięki kompleksowym testom materiałów.

Chłodzenie zanurzeniowe polega na zatapianiu podzespołów elektronicznych w nieprzewodzącym („dielektrycznym”) płynie chłodzącym. W porównaniu z konwencjonalnymi metodami chłodzenia technologia zanurzeniowa może pomóc obniżyć zużycie energii i wody potrzebnych do chłodzenia serwerów i magazynów danych oraz umożliwia ponowne wykorzystanie generowanego ciepła odpadowego.

Firma Submer przeprowadziła w swoim Immersion Centre of Excellence kompleksowe badanie płynu Castrol ON DC 20 do chłodzenia zanurzeniowego. Produkt ten przewyższył wymagania techniczne firmy Submer i został w pełni zatwierdzony do użytku i objęty gwarancją we wszystkich urządzeniach firmy Submer.

To przełomowy etap we współpracy firmy Castrol z Submer – komentuje Nicola Buck, wiceprezes ds. marketingu w bp i CMO w Castrol. – Jesteśmy obecnie dobrze przygotowani do współpracy przy tworzeniu wspólnej oferty dla klientów z centrów danych oraz wzajemnego zwiększania rynkowego zasięgu i wpływu. Dążymy do tego, aby technologia chłodzenia zanurzeniowego trafiła do głównego nurtu w branży centrów danych i będziemy tworzyć zintegrowane oferty dla klientów w celu dalszego udoskonalania technologii i rozwiązywania przeszkód na drodze do jej upowszechnienia. 

Głęboko wierzymy w przyszłość technologii chłodzenia zanurzeniowego, ponieważ może ona pomóc w osiągnięciu znaczących korzyści operacyjnych dla branży centrów danych oraz sprostać niektórym przyszłym wyzwaniom. Poprzez współpracę z Submer chcemy przyczynić się do optymalizacji wydajności i zużycia energii w kilku z najpotężniejszych centrów danych na świecie. Jest to również zgodne z zasadą przewodnią 4 naszego programu zrównoważonego rozwoju PATH360 oraz wpisuje się w prace, które realizujemy z naszymi klientami, ukierunkowane na to, aby pomóc im oszczędzać energię oraz zmniejszać ilość odpadów i zużycie wody – dodaje Nicola Buck

Działania na rzecz standaryzacji płynów firma Submer rozpoczęła w roku 2020. Teraz z satysfakcją śledzimy wymierne wyniki naszych rygorystycznych testów, w tym badań wydajności termicznej, utleniania oraz oceny dotyczącej zrównoważonego rozwoju, z których wynika, że wszystkie płyny spełniają standardy branżowe. Dzięki współpracy z Castrol upowszechnienie na szeroką skalę chłodzenia zanurzeniowego jest o krok bliżej – mówi Peter Cooper, wicedyrektor działu płynów i rozwiązań chemicznych w Submer.

Castrol współpracuje z firmą Submer nad strategią przyspieszenia wdrażania technologii chłodzenia zanurzeniowego w skali megawatów. Współpraca ta ma na celu przyspieszenie rozwoju zintegrowanych koncepcji energii i usług w celu zmniejszenia zużycia energii i wody w tej branży. Submer połączy swoje kompetencje w dziedzinie chłodzenia zanurzeniowego i projektowania systemów IT z wiedzą oraz doświadczeniem Castrol w zakresie zarządzania ciepłem, tak aby zapewnić wyjątkową wartość dla globalnej branży centrów danych. 

Źródło: Castrol

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę