Comarch dołącza do elitarnej grupy LUG

Comarch dołącza do elitarnej grupy LUG Comarch

Jako pierwsza firma z branży IT, a druga w Polsce, Comarch stał się oficjalnym członkiem Large User Group – stowarzyszenia zrzeszającego 85 największych przedsiębiorstw z całego świata, które korzystają z rozwiązań IBM.  

Large User Group (LUG) jednoczy firmy działające w branżach takich jak finanse, produkcja, ubezpieczenia, handel detaliczny, media czy IT, które dokonały znacznych inwestycji w IBM i. Uznawane za liderów w swojej branży, organizacje te realizują kluczowe procesy biznesowe w oparciu o systemy IBM. 

Powiązane firmy

Comarch S.A.

Do stowarzyszenia LUG należy 85 firm z całego świata. Comarch dołącza do nich jako zaledwie drugie przedsiębiorstwo z Polski. Członkostwo w LUG to ogromne wyróżnienie, lecz przede wszystkim bezpośredni dostęp do IBM – zarówno w zakresie zarządzania i rozwoju, jak i pełnej wiedzy technicznej. Dotyczy to nie tylko aktualnych rozwiązań, ale również wersji i serii produktów IBM, które nie są jeszcze dostępne, a które LUG testuje i opiniuje, zanim pojawią się na rynku. 

Firmy należące do organizacji mogą dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniami poprzez udział w spotkaniach LUG, na których ustalany jest dalszy kierunek podejmowanych działań. Spotkania te stanowią niepowtarzalną okazję do nawiązania bliskich kontaktów z innymi specjalistami IT oraz współtworzenia innowacyjnych rozwiązań. Członkostwo w LUG pozwoli firmie Comarch realnie wpływać na przyszłość IBM i poszerzać współpracę w zakresie opracowywania nowych technologii.

Comarch wybrał IBM Power Systems do budowy PowerCloud, co świadczy o zaufaniu do tych systemów i zaangażowaniu w przyszłość platformy. Jako dostawca usług IBM, Comarch doskonale rozumie potrzeby firm o wysokiej liczbie transakcji, a jednocześnie zapewnia im bezpieczeństwo i skalowalność, z których słyną systemy Power i IBM – mówi o członkostwie Comarch w Large User Group Lynne Benedict, Dyrektorka Operacyjna LUG.

Bycie członkiem LUG to dla Comarch ogromna szansa na rozwój kompetencji oraz umocnienie relacji ze specjalistami odpowiedzialnymi za funkcjonowanie i ewolucję systemów IBM. Dołączenie do tej elitarnej organizacji przyniesie wymierne korzyści dla całej naszej firmy i wspomoże działalność wszystkich zespołów zaangażowanych w pracę nad IBM i/Power Systems – od produkcji przez consulting aż po sprzedaż – dodaje Grzegorz Gawron, szef Consultingu ICT w Comarch.

Powyższy tekst powstał na bazie wywiadu z Lynne Benedict, Dyrektorką LUG. Pełną wersję wywiadu zamieszczamy poniżej.

„O przyszłości i rozwoju IBM i – wywiad z Lynne Benedict, Dyrektorką Operacyjną w LUG”

Comarch: Jak opisałabyś organizację LUG i rolę, jaką odgrywa w społeczności IBM i?

Lynne Benedict: LUG to stowarzyszenie zrzeszające obecnie 85 firm z całego świata, które dokonały znacznych inwestycji w systemy IBM Power z IBM i w infrastrukturze. Firmy te reprezentują łącznie ponad 260 milionów CPW. Celem LUG jest zrzeszenie specjalistów IT odpowiedzialnych za działanie tych systemów, aby wspólnie z IBM rozwiązywać problemy i ustalać wymagania dotyczące przyszłych projektów i ulepszeń systemu.

Q: Czym charakteryzują się firmy, które dołączają do LUG? Jakie muszą spełnić wymagania?

Firmy będące członkami LUG realizują kluczowe procesy biznesowe w oparciu o IBM i. Aby zostać członkiem LUG, należy posiadać co najmniej dwa systemy klasy Enterprise z co najmniej 30 rdzeniami lub co najmniej 12 systemów klasy Scale-out z 60 rdzeniami. Wytyczne dotyczące sprzętu to jednak nie wszystko. Rozpatrując wniosek o członkostwo, rada LUG analizuje każdą firmę pod kątem najnowszych technologii i innowacyjnych projektów z udziałem IBMi. Elementy, które brane są tutaj pod uwagę, to m.in. wykorzystanie Power Enterprise Pools 2, rozwój nowoczesnych aplikacji, wykorzystanie Open Source oraz zarządzanie dużą liczbą LPAR.

Q: Jak określiłabyś kluczowe cele strategiczne dla LUG na nadchodzące lata? Jak będzie rozwijała się rola LUG w społeczności IBM i?

Choć wzrost liczby członków to ważna kwestia, dla LUG najistotniejsza jest ich jakość. To ci najbardziej zaangażowani sprawiają, że organizacja posiada realny wpływ i znaczenie dla społeczności IBM. W ostatnich miesiącach LUG współpracował z instytucjami takimi jak COMMON US i COMMON Europe, aby jeszcze umocnić swoje znaczenie na rynku IBM i. Nasze inne znaczące działania obejmują ponadto m.in. dyskusję z Radą ISV, która podzieliła się procesem opracowywanym przez LUG w celu oceny poszczególnych produktów ISV pod kątem nowoczesnych funkcji systemu operacyjnego i opcji licencjonowania.

Q: Jakimi najważniejszymi innowacjami lub wyzwaniami zajął się ostatnio LUG w środowisku IBM i?

LUG odegrał kluczową rolę w rozwoju Db2 Mirror – najpierw jako wymóg organizacji, a następnie podczas wieloletniej współpracy z IBM nad realizacją produktu. W ostatnim czasie wzięliśmy też udział w pracach nad wydaniem HMC jako urządzenia wirtualnego przez IBM przy jednoczesnym utrzymaniu jego fizycznej wersji. 

Q: Jakie korzyści oferuje członkostwo w LUG firmom takim jak nasza? W jaki sposób zwiększa ono nasze możliwości technologiczne?

Najbardziej unikalnym i wartościowym aspektem członkostwa w LUG jest bezpośredni dostęp do IBM, zarówno w zakresie zarządzania, jak i rozwoju. Nawiązywane są relacje z pracownikami IBM, którzy mogą odpowiadać na pytania członków LUG i tworzyć innowacyjne rozwiązania. Na uwagę zasługuje również udostępnianie przez IBM projektów, które są obecnie rozważane, a na których ostateczny kształt członkowie LUG mogą wpłynąć. Co więcej, w spotkaniach LUG bierze udział około 80 członków, co daje możliwość nawiązania bliskich kontaktów z profesjonalistami IT, z którymi w innym przypadku można by się nie zetknąć. 

Q: Jak uważasz – co czeka w przyszłości platformę IBM i? W jaki sposób LUG przyczynia i przyczyni się do jej kształtowania?

IBM i ciągle udowadnia, że świetnie nadaje się do integracji z nowymi technologiami. Sam IBM często deklarował zaangażowanie w rozwój IBM i transformacji biznesowej przy użyciu technologii takich jak Cloud, Open Source czy AI. LUG, pełniąc funkcję doradczą, będzie nadal współpracować z IBM i zapewniać informacje zwrotne, które są często unikalne dla dużych instalacji IBM i.

Q: Jakiej rady udzieliłabyś nowym członkom LUG? Co mogą zrobić, aby zmaksymalizować korzyści płynące z członkostwa? 

Kluczem jest tutaj aktywne uczestnictwo. Polecam aktywny udział w spotkaniach, aktywność na stronie internetowej, dołączanie do grup roboczych. Warto poświęcić trochę czasu, żeby nawiązać faktyczne relacje ze społecznością IBM i LUG.

Q: Jak postrzegasz rolę i wkład Comarch w społeczność IBM i, biorąc pod uwagę profil naszej firmy? 

Comarch wybrał IBM Power Systems do budowy PowerCloud, co świadczy o zaufaniu do siły tych systemów i zaangażowaniu w przyszłość platformy. Jako dostawca usług, Comarch rozumie i zaspokaja potrzeby firm o wysokiej liczbie transakcji, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i skalowalność, z których znane są Power Systems i IBM i.

Lynne Benedict przez ponad dwie dekady pełniła funkcję dyrektorki operacyjnej w LUG, której oficjalnie przewodzi od 2016 roku. Kariera Lynne w branży IT rozpoczęła się we wczesnych latach 80. wraz z uzyskaniem dyplomu z informatyki i pracą w Johnson Space Center w Houston w Teksasie, gdzie testowała i budowała zestawy danych dla komputerów pokładowych promu kosmicznego.

Źródło: Comarch

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 9/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę