Comau podczas AutoEvent

Comau
Reklama
Reklama

W dniach 20-22 czerwca w Rawie Mazowieckiej odbyła się największa konferencja dla przemysłu motoryzacyjnego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Ponad 200 uczestników z sektorów produkcji samochodów, części, komponentów, maszyn, urządzeń i systemów automatyki przemysłowej, a także logistyki, działalności finansowej czy personelu zebrało się w jednym miejscu i czasie.

Cykliczne wydarzenie organizowane od 2005 r. jest stałym punktem w kalendarzu najbardziej liczących się przedsiębiorców motoryzacyjnych w Polsce, a również przedstawicieli rządu. W latach ubiegłych odnotowano także wzrost liczby uczestników z zagranicy, przez co wydarzenie zyskuje rangę międzynarodowego, a tendencja ta rośnie z roku na rok. Takie spotkanie to niepowtarzalna okazja do przeprowadzenia rozmów w jednym miejscu i czasie z wieloma firmami.

Reklama

Jeśli mowa o branży motoryzacyjnej, jej innowacyjności oraz dążeniu do maksymalizacji wydajności, to pojawia się temat wzrostu automatyzacji zakładów, w czym specjalizuje się firma Comau. Kierownik Działu Sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią Michał Ochmański omówił parę ciekawostek dotyczących poziomu zautomatyzowania przemysłu przy okazji swojej prezentacji o tytule „Robotyzacja procesów wytwórczych w Polskich Zakładach Motoryzacyjnych w kontekście ogólnego poziomu automatyzacji w przemyśle w Polsce i krajach sąsiednich”. Podczas wystąpienia Michał Ochmański poruszył temat trendów w robotyce przemysłowej oraz wskaźniki dotyczące wdrażania robotów. Liczbę instalowanych robotów w Polsce zestawił z danymi z krajów sąsiednich i zaprezentował, jak się mają liczby w samej branży motoryzacyjnej w stosunku do całego przemysłu, gdzie wykorzystywane są roboty.

AutoEvent to spotkanie, w którym uczestniczą osoby zarządzające największymi fabrykami pojazdów w Polsce, przedstawiciele działów zakupów, a także najwięksi producenci części i komponentów oraz dostawcy usług dla branży. To, że warto być na tej imprezie, potwierdzają nie tylko opinie uczestników, ale również obecność tak znakomitych gości.

Reklama

Źródło: Comau

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama