CoroDrill 860 o geometrii -SD do bezpiecznego nawiercania płytkich otworów

CoroDrill 860 o geometrii -SD – nawiercanie płytkich otworów Sandvik Coromant

Światowy lider w dziedzinie obróbki metalu skrawaniem, firma Sandvik Coromant, wprowadza na rynek nowe monolityczne wiertło węglikowe, zoptymalizowane pod kątem wiercenia w superstopach żaroodpornych (HRSA) na bazie niklu, którego standardowa maksymalna głębkość wiercenia może sięgać 8-krotności średnicy.
 

Narzędzie to oferuje powtarzalną i przewidywalną trwałość przy nadawaniu dobrego stanu warstwy wierzchniej, co ma ogromne znaczenie w branżach, w których obowiązują bardzo wysokie wymagania i procedury mające gwarantować jakość – np. w przemyśle lotniczym. 

Obecnie stosowane strategie nawiercania części silników samolotowych wykonanych ze stopów niklu, w których najważniejsze jest bezpieczeństwo obróbki, nie są w stanie sprostać surowym wymogom obowiązującym w branży i nie gwarantują maksymalnej trwałości narzędzia. Warunki te spełnia natomiast nowe wiertło CoroDrill 860 o geometrii -SD, zaprojektowane specjalnie z myślą o wysokiej klasy obróbce stopów niklu.

CoroDrill 860 o geometrii -SD to niezawodne wiertło, gwarantujące najwyższy stopień wydajności i bezpieczeństwa obróbki superstopów żaroodpornych – wyjśnia  Robert Smith, menedżer ds. oferty narzędzi do obróbki otworów i materiałów kompozytowych w Sandvik Coromant.

Połączenie kilku właściwości przyczynia się do wysokiego poziomu wydajności obróbki materiałów typu HRSA. Pierwsza z tych cech to wyjątkowy gatunek, S2BM, który łączy w sobie drobnoziarniste podłoże z węglika spiekanego, wielowarstwowe pokrycie PVD i obróbkę wykończeniową zapewniającą maksymalną trwałość narzędzia. Do tego dochodzi geometria ze zoptymalizowanymi kątami natarcia, staranne ukształtowanie krawędzi, kształt rowka wiórowego, faza naroża i podwójna łysinka – w efekcie powstało wiertło gwarantujące najwyższą wydajność i poziom bezpieczeństwa obróbki.

Szeroko zakrojone prace nad konstrukcją i kompleksowe testy w wielu superstopach żaroodpornych wykazały, że CoroDrill 860 o geometrii -SD charakteryzuje się powtarzalną wydajnością w zastosowaniach 3, 5 i 8 × D i oferuje doskonałą stabilność i bezpieczeństwo obróbki. Dzięki temu planowanie procesów i obliczanie kosztów są bardziej niezawodne podczas prognozowania trwałości narzędzi i analizy kosztu jednostkowego detalu. 

Klienci mogą mieć pewność, że CoroDrill 860 o geometrii - SD to niezawodne wiertło, gwarantujące najwyższy stopień wydajności i bezpieczeństwa obróbki, czego skutkiem jest doskonała trwałość, a co za tym idzie niższy koszt jednostkowy wykonania otworu i obróbki przedmiotu – mówi Robert i dodaje: – CoroDrill 860 o geometrii -SD to wiertło, któremu można powierzyć obróbkę podzespołów o dużej wartości.

Źródło: Sandvik Coromant

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę