Dassault Systemes przejmuje IQMS

Dassault Systèmes

Dassault Systemes ogłosiło ostateczną umowę nabycia IQMS, wiodącego producenta oprogramowania ERP dla przemysłu, za kwotę 425 milionów USD. Dzięki przejęciu spółki z siedzibą w Kalifornii, Dassault Systemes rozszerza swoją platformę 3D Experience dla małych i średnich przedsiębiorstw przemysłowych, które chcą zaangażować się w cyfrową transformację swoich operacji.

Oprogramowanie firmy IQMS – EnterpriseIQ dostępne w on-premise i WebIQ oferowane w modelu SaaS – dostarcza pełny zakres funkcjonalności dla małych i średnich przedsiębiorstw przemysłowych w zakresie zarządzania ekosystemem biznesowym, integrując cyfrowo obsługę zamówień, planowanie, produkcję i procesy dostawy w czasie rzeczywistym. Poprzez integrację rozwiązań IQMS z platformą 3DExperience w chmurze, Dassault Systemes zapewni producentom przystępne cenowo rozwiązanie, które poprawi współpracę, wydajność produkcji i sprawność biznesową, które są niezbędne, aby sprostać wymaganiom klientów. Firmy te, z których wiele korzysta już z SOLIDWORKS, będą miały również elastyczność, by szybko zwiększyć skalę działania wraz z rozwojem firmy.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Jednocześnie firmy produkcyjne mogą wykorzystać nowe możliwości biznesowe i stworzyć wartość, oferując swoją wiedzę i usługi związane z produkcją dla dużej społeczności projektantów i inżynierów na 3DExperience Marketplace Dassault Systemes – największej wirtualnej fabryce świata.

Nie możemy dłużej postrzegać branży jako zbioru czynników produkcji, ale jako proces tworzenia wartości. Ta wizja dotyczy nie tylko rewolucyjnych startupów czy firm o ugruntowanej pozycji, ale także setek tysięcy producentów, których części i komponenty są integralną częścią rozwoju nowych doświadczeń konsumenckich – powiedział Bernard Charlès, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej i Prezes Dassault Systèmes. – IQMS kultywuje gruntowną znajomość branży i potrzeb firm produkcyjnych. Łączymy się z IQMS, aby tworzyć nowe kategorie rozwiązań biznesowych, które rozszerzają naszą ofertę dla firm podobnych do tych, korzystających z SOLIDWORKS. Te firmy potwierdzają fenomen platformy i rozwijają się w dobie renesansu przemysłu.

Rynek ERP dla producentów jest szacowany na 5 miliardów dolarów, z roczną stopą wzrostu od 7 do 8% do roku 2023. Konwergencja zróżnicowanych technologii cyfrowych zmienia każdy aspekt działalności przemysłowej. 250 000 małych i średnich producentów na świecie musi przyjąć i zoptymalizować nowe sposoby wytwarzania i prowadzenia działalności gospodarczej poprzez cyfrową transformację, aby wprowadzić innowacje i przyspieszyć ich rozwój na coraz bardziej konkurencyjnym, globalnym rynku.

Od lat nasza firma angażuje się w osiąganie sukcesów przez naszych klientów produkcyjnych. Dostarczamy kompleksowy system ERP dla branży produkcyjnej, stworzony specjalnie dla średnich producentów z szerokim wsparciem i usługami edukacyjnymi, które przyniosły nam uznanie w wielu branżach, raportach i licznych nagrodach biznesowych – powiedział Gary Nemmers, prezes i dyrektor generalny IQMS. – Jako część Dassault Systemes możemy podjąć kolejne kroki, aby zapewnić klientom nowe możliwości poprawy efektywności operacyjnej, a także uzyskania globalnego zasięgu.

Dassault Systemes pomoże poszerzyć bazę klientów IQMS wykorzystując swoją silną pozycję na rynku SMB dzięki SOLIDWORKS, aplikacjom dostarczanym i wspieranym przez globalną sieć partnerską Professional Solutions.

W Westfall Technik koncentrujemy się na innowacjach, projektowaniu i stosowaniu najlepszych praktyk produkcyjnych – powiedział Brian Jones, założyciel Westfall Technik. – Łączenie atutów IQMS i Dassault Systemes, to rodzaj innowacji, jaki lubimy obserwować u naszych partnerów. Potencjał IQMS w działaniach produkcyjnych i Dassault Systèmes pod względem projektowania i cyfrowej transformacji jest doskonałym połączeniem dla Westfall Technik. Obecnie używamy IQMS i SOLIDWORKS w wielu lokalizacjach. Z niecierpliwością czekamy na to nowe partnerstwo.

Rozwiązania IQMS są używane przez 1000 klientów, głównie z USA, których 2000 zakładów produkcyjnych w 20 krajach produkuje rozwiązania dla branż: motoryzacyjnej, urządzeń przemysłowych, urządzeń medycznych, towarów konsumpcyjnych i dóbr szybkozbywalnych.

Transakcja zakupu IQMS zostanie sfinansowana gotówką. Operacja ta podlega zwykłym warunkom, w tym zgodom organów antymonopolowych w Stanach Zjednoczonych. Zamknięcie transakcji planowane jest na początek 2019 r. Dassault Systemes korzystał z doradztwa Goldman Sachs i Mintz Levin, IQMS korzystał z pomocy Harris Williams i Weil Gotshal & Manges.

Źródło: Dassault Systemes

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę