Dassault Systèmes z dobrymi wynikami finansowymi

Dassault Systèmes z dobrymi wynikami finansowymi Dassault Systèmes

Dassault Systèmes podał przedaudytowe wyniki finansowe w ujęciu IFRS za IV kwartał oraz rok finansowy zakończony 31 grudnia 2021 r.

Dziesięć lat temu, w lutym 2012 r., zdefiniowaliśmy naszą nową tożsamość marki – The 3DExperience Company – oraz nasz cel korporacyjny – harmonizować produkt, naturę i życie.  Dziś znaczenie naszej strategii jest jasne: nasi klienci i partnerzy wdrożyli koncepcję ekonomii doświadczeń. Przekształcają oni wszystkie sektory i branże, a głównymi filarami nowej ery są zrównoważony rozwój i koncentracja na człowieku. Odzwierciedlają to nasze osiągnięcia z 2021 r. Niedawno obchodziliśmy 40. rocznicę powstania Dassault Systèmes: dwa pokolenia innowatorów ujawniły moc wirtualnych światów do tworzenia przełomowych innowacji. Teraz koncentrujemy się na celach do roku 2040. Chcemy być liderem w dziedzinie zrównoważonych innowacji i dalej pozycjonować naszych klientów w awangardzie postępu w sektorach manufacturing industries, life sciences & healthcare oraz infrastructure & cities – mówił Bernard Charlès, wiceprezes zarządu i dyrektor generalny Dassault Systèmes.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Gospodarka doświadczeń, przyspieszona przez pandemię, wyzwala nowe kategorie oczekiwań obywateli, pacjentów, osób uczących się i konsumentów. Widać to w naszym codziennym życiu. Mobilność jutra nie jest już kwestią pojazdów. To kwestia pożądanych, zrównoważonych doświadczeń w zakresie mobilności. Jeśli chodzi o opiekę zdrowotną jutra, to coś znacznie więcej niż terapia. To podróż pacjenta i medycyna precyzyjna. Z kolei miast przyszłości nie należy rozpatrywać wyłącznie jako zbioru budynków, ulic i obiektów. Chodzi o jakość życia i jakość usług.

Aby wesprzeć te przemiany, trzeba prezentować jeszcze bardziej holistyczne podejście. Innowatorzy muszą myśleć w kategoriach „wszechświatów”, to znaczy w kategoriach organicznych systemów systemów, które tworzą, produkują i odgrywają doświadczenia w gospodarce o obiegu zamkniętym. Dzięki pętli 3DExperience IFWE można zapewnić ten holistyczny pogląd łączący tworzenie wartości i doświadczenie wartości, projektowanie i użytkowanie tak, by objąć cały cykl życia doświadczenia. W jaki sposób można to urzeczywistnić? Dzięki wirtualnym bliźniakom opartym na modelowaniu i symulacji, dowodach ze świata rzeczywistego i wciągającej rzeczywistości wirtualnej.

Aby wesprzeć nasze długofalowe inicjatywy, stworzyliśmy kolejne pokolenie liderów. Dzięki Pascalowi Dalozowi, dyrektorowi operacyjnemu, i Rouvenowi Bergmannowi, dyrektorowi finansowemu, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do pomyślnego realizowania ogromnych możliwości, jakie się przed nami pojawią. Ostatecznie cały postęp dotyczy ludzkości, a cel Dassault Systèmes nigdy nie był ważniejszy – dodał Charlès

Wyniki finansowe w skrócie

W przypadku firmy Dassault Systèmes całkowity przychód za IV kwartał 2021 r. oraz przychody ze sprzedaży oprogramowania wzrosły o 10%; ze sprzedaży licencji i innego oprogramowania o 15%, a przychody z usług wsparcia oraz subskrypcji o 8% (wyniki w ujęciu non-IFRS).

Rok finansowy 2021 prezentuje się następująco, w ujęciu IFRS oraz non-IFRS. Całkowity przychód wzrósł o 11% do 4 860,1 mln EUR (IFRS) oraz 4 861,7 mln EUR (non-IFRS). Jeśli chodzi o przychody ze sprzedaży oprogramowania, to zanotowano wzrost o 11% (non-IFRS). Marża operacyjna wyniosła 34,3% (non-IFRS).

Cele na rok finansowy 2022 w ujęciu non-IFRS to wzrost przychodu na poziomie 9%-10% (do 5,35,35 mld EUR), a wzrost zysku na akcję to 3%-6% (do 0,981,00 EUR).

Źródło: Dassault Systèmes

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę