Dassault Systèmes zachęca studentów do rozwijania praktycznych umiejętności

Dassault Systèmes zachęca studentów do rozwoju umiejętności Dassault Systèmes

Co roku 15 lipca, czyli w Światowy Dzień Umiejętności Młodzieży, podnoszona jest świadomość tego, jak ważne dla rozwoju osobistego i zawodowego młodych ludzi jest pozyskiwanie nowych umiejętności. To cel, który również Dassault Systèmes wspiera poprzez różne inicjatywy.

W Polsce aż 70% organizacji ma trudności w obsadzaniu stanowisk pracy nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Na szczycie listy kompetencji najtrudniejszych do pozyskania znajdują się analiza danych i IT. Według badania „Niedobór talentów”, przeprowadzonego przez ManpowerGroup, to właśnie te umiejętności są przez pracodawców poszukiwane najczęściej, ponieważ nie ma obecnie branży, która nie korzystałaby z rozwiązań IT. Wynik ten podkreśla, jak ważne jest inwestowanie w młode talenty po to, by przeciwdziałać w dłuższej perspektywie niedoborom wykwalifikowanych pracowników. 

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Wysoko wyszkoleni specjaliści są niezbędni, jeśli chcemy sprostać głównym wyzwaniom przyszłości, takim jak cyfryzacja, zmiany klimatyczne i wynikająca z nich transformacja w zakresie energii i mobilności. Dlatego istotne jest, aby wyposażyć przyszłych pracowników w odpowiednią wiedzę i umiejętności już na wczesnym etapie nauki. Programy edukacyjne zapewniają im dostęp do zaawansowanych zasobów technologicznych i praktycznych projektów. Stwarza to warunki do pełnego wykorzystania ich potencjału i pozwala opracować innowacyjne rozwiązania odpowiadające na złożone wyzwania naszych czasów.

3DEXPERIENCE Edu: Uczelnie wyższe korzystają z technologii wirtualnych bliźniaków 

Dzięki programowi 3DEXPERIENCE Edu, dostępnemu na platformie 3DEXPERIENCE, każdego roku Dassault Systèmes wspiera 7 milionów studentów na całym świecie w zdobywaniu ważnych umiejętności branżowych na wczesnym etapie nauki. Uczniowie, nauczyciele i badacze uzyskują dostęp do kompleksowych narzędzi i aplikacji software’owych i treści edukacyjnych. 

Poprzez 3DEXPERIENCE Edu Centers of Excellence, Dassault Systèmes wypełnia lukę między środowiskiem akademickim a sektorem przemysłowym. Te centra edukacyjne specjalizują się w wykorzystaniu platformy 3DEXPERIENCE do celów edukacyjnych. Platforma pozwala studentom i naukowcom na stosowanie rozwiązań symulacji czy pracę z wirtualnymi bliźniakami, których znaczenie dla przemysłu w ostatnich latach stale rośnie. Studenci zdobywają w ten sposób cenne umiejętności przydatne w ich przyszłym życiu zawodowym i już na wczesnym etapie uczą się, jak wykorzystywać nowatorskie technologie. 

3DEXPERIENCE Edu Centers of Excellence to znak jakości przyznawany przez Dassault Systèmes instytucjom edukacyjnym, które spełniają określone kryteria i wykazują się biegłością w korzystaniu z platformy 3DEXPERIENCE. Jest on poświadczeniem tego, że instytucja zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycielską i dysponuje nowoczesnymi zasobami technicznymi oraz innowacyjnymi metodami nauczania, aby zapewnić studentom edukację na najwyższym poziomie. Znak jakości docenia zaangażowanie instytucji w promowanie pionierskich metod nauczania i zdobywania wiedzy oraz wzmacnianie powiązań między sektorem przemysłowym a edukacją.

Dziedzictwo świata cyfrowego: Studenci tworzą immersyjne środowisko 3D

W 2022 r. Dassault Systèmes przyznał również znak jakości 3DEXPERIENCE Edu Center of Excellence Uniwersytetowi Nauk Stosowanych w Trewirze. Studenci kierunków związanych z inżynierią mechaniczną, inżynierią motoryzacyjną, inżynierią przemysłową i bezpieczeństwem, a także inżynierią sportową i rehabilitacyjną korzystają tam z rozwiązań cyfrowych 3D od Dassault Systèmes, odkrywając innowacyjne podejście do tworzenia rozwiązań. Uniwersytet wziął m.in. udział w inicjatywie Dassault Systèmes pod nazwą „The Only Progress is Human” i odtworzył w wirtualnym środowisku Porta Nigra – zabytek w Trewirze wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W oparciu o szczegółowe badanie planów budowlanych, obrazów i rysunków, stworzono na platformie 3DEXPERIENCE imersyjne, realistyczne środowisko 3D, które ożywia burzliwą historię obiektu. W ramach projektu dydaktycznego studenci mieli okazję nie tylko rozwinąć swoje umiejętności w zakresie modelowania 3D i wirtualnej rzeczywistości, ale również odbyć interaktywną podróż w czasie poznając różne etapy budowy tego ważnego zabytku historycznego, teraz dostępnego cyfrowo dla szerokiego grona odbiorców.

Uczenie się przez całe życie: wspieranie rozwoju pracowników przyszłości

Dostęp do wysokiej jakości szkoleń wchodzi w skład 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, wspieranych przez Dassault Systèmes. Mając to na uwadze, firma angażuje się w szkolenie młodych ludzi już na wczesnym etapie, co pozwoli im przygotować się na wyzwania w pracy w przyszłości. W ten sposób nie tylko zdobywają oni odpowiednie umiejętności i wiedzę w środowisku zmieniającego się rynku pracy, ale także dostarczają firmom decydującą przewagę konkurencyjną dzięki swoim wszechstronnym kompetencjom.

Źródło: Dassault Systèmes

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę