Firma Sabca wybrała platformę 3Dexperience do zarządzania cyklem życia produktu

Firma Sabca wybrała platformę 3Dexperience Dassault Systèmes

Podczas Paris Air Show firma Dassault Systèmes poinformowała, że Sabca, belgijski dostawca Tier 1 dla przemysłu lotniczego i obronnego, wybrał platformę 3Dexperience firmy Dassault Systèmes do zarządzania cyklem życia produktu. Wdrożenie ma pozwolić Sabca na zdobycie nowych, złożonych możliwości biznesowych i zapoczątkowanie nowego etapu rozwoju technologicznego.

Decyzja Sabca o wdrożeniu platformy 3Dexperience została podjęta po dogłębnej analizie rozwiązań dostępnych na rynku. Firma Sabca określiła jasne wymagania dotyczące nowego systemu PLM, który zapewniłby możliwości technologiczne pozwalające na zabezpieczenie jej działalności w przyszłości. Doszła do wniosku, że platforma 3Dexperience jest jedynym rozwiązaniem, które oferuje zintegrowane doświadczenie inżynieryjne i produkcyjne, które pozwala na efektywną i spójną współpracę między zespołami.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Dzięki platformie 3Dexperience zespół produkcyjny Sabca będzie miał m.in. możliwość dostępu do wirtualnego bliźniaka nowego produktu na wczesnym etapie jego cyklu życia, co pozwoli szybciej przygotować się do produkcji. Wszelkie zmiany inżynieryjne w tym modelu opartym na danych są odzwierciedlane w czasie rzeczywistym w wirtualnym środowisku platformy. Taki poziom wglądu zapewnia, że dział produkcji zawsze podejmuje decyzje w oparciu o najnowsze informacje.

Kiedy postanowiliśmy zdefiniować, czego oczekujemy od systemu PLM, posiadanie kompleksowego, najnowocześniejszego rozwiązania, które łączy wszystkich użytkowników, było kluczowym warunkiem dla naszej firmy – powiedział Miguel Laduron, dyrektor ICT, Sabca. – Platforma 3Dexperience jest najnowocześniejszym i najbardziej obiecującym rozwiązaniem na rynku, umożliwiającym realizację naszej strategii PLM. Możemy skutecznie integrować wymagania klientów, projektowanie i produkcję. Ta przewaga technologiczna wzmocni naszą pozycję kluczowego dostawcy dla producentów OEM w każdym sektorze przemysłu, który obsługujemy.

Producenci i dostawcy przechodzą obecnie znaczącą transformację, aby zwiększyć wydajność i sprostać wymaganiom klientów. Platforma 3Dexperience jest kluczowym rozwiązaniem do realizacji strategii innowacji w zakresie inżynierii, zarządzania cyklem życia produktu, zrównoważonego rozwoju i innych obszarów. Dostawcy Tier 1, tacy jak Sabca, mogą połączyć możliwości inżynieryjne i produkcyjne w jednym wspólnym wirtualnym doświadczeniu, aby usprawnić podejście do swojej działalności – powiedział David Ziegler, wiceprezes ds. przemysłu lotniczego i obronnego w Dassault Systèmes.

Źródło: Dassault Systèmes

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę