Platforma 3Dexperience wykorzystana przez włoskiego producenta bezzałogowych systemów powietrznych

Platforma 3Dexperience wykorzystana przez Sky Eye Systems Dassault Systèmes

Firma Dassault Systèmes poinformowała, że Sky Eye Systems, włoski startup specjalizujący się w rozwoju bezzałogowych rozwiązań lotniczych, wykorzystał platformę 3Dexperience w chmurze do zarządzania procesem certyfikacji swojego lekkiego drona Rapier X-25. Rapier X-25 uzyskał najwyższy certyfikat bezpieczeństwa od włoskiego rządu dla urządzenia o tej wadze, co czyni go jedynym systemem w klasie mini uprawnionym do latania bez ograniczeń.

Sky Eye Systems wykorzystało rozwiązania Dassault Systèmes zapewniające pełen wgląd w cykl życia produktu, do zaprojektowania drona oraz usprawnienia i przyspieszenia procesu jego certyfikacji. 

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Firma wdrożyła rozwiązanie branżowe "Reinvent the Sky" oparte na platformie 3Dexperience po to, by połączyć zastane dane projektowe (ang. legacy design data) z opartym na chmurze środowiskiem, w którym projektanci i inżynierowie mogliby efektywnie pracować, wykorzystując technologię wirtualnego bliźniaka i możliwość śledzenia postępów prac w czasie rzeczywistym. Platforma 3Dexperience w chmurze była dla startupu oczywistym wyborem, pozwalając organizacji przyspieszyć działania bez konieczności dokonywania dużych inwestycji początkowych czy posiadania infrastruktury serwerowej. Płynny przepływ danych umożliwił zespołom zarządzanie i prezentowanie obiegu pracy oraz historii zmian projektowych, które są zgodne z rygorystycznymi standardami branżowymi.

Nasze zespoły już dostrzegają korzyści płynące z pracy na platformie 3Dexperience. Rozwiązanie to jest w stanie odpowiadać na nasze obecne i przyszłe potrzeby – powiedział Filippo Carraresi, dyrektor handlowy Sky Eye Systems. – Po uzyskaniu przez Rapier X-25 certyfikacji, używamy platformy 3Dexperience do opracowywania innych modeli współdzielących z nim niektóre z technologii. Dzięki platformie mamy pewność, że zmiany wprowadzone w konfiguracjach Rapier zostaną uwzględnione także w kolejnych modelach. Chmura pozwala nam przyspieszać opracowywanie nowych systemów dla konkretnych zastosowań i wprowadzanie produktów na rynek. Naszym celem jest osiągnięcie kluczowych kamieni milowych przy oszczędnościach czasu na rozwój produktu na poziomie co namniej 30%.

Zaprojektowany do zastosowań obejmujących ochronę cywilną, kontrolę zanieczyszczeń i nadzór lądowy, Rapier X-25 waży do 25 kg i może się pochwalić 10-godzinnym czasem lotu, 90-kilometrowym zasięgiem łączności danych oraz zaawansowanymi możliwościami pokładowych czujników. Jego zgodność z rygorystycznymi wymaganiami włoskiej Dyrekcji Generalnej ds. uzbrojenia lotniczego i zdatności do lotu (DAAA), dotyczącymi zdatności do lotu oraz wojskowymi wymogami operacyjnymi, jest uznawana przez NATO, dzięki czemu można rozszerzyć jego wykorzystanie na inne kraje Unii Europejskiej.

Platforma 3Dexperience w chmurze pomaga firmom w przyspieszaniu cyklu życia produktu od koncepcji do certyfikacji – powiedział David Ziegler, wiceprezes Aerospace and Defense, Dassault Systèmes. – W ciągu trzech lat Sky Eye Systems wykorzystało metodologie i najlepsze praktyki dostępne w ramach platformy w zakresie zgodności w przemyśle lotniczym i obronnym. Pozwoliło to firmie na opracowanie jednego z najbezpieczniejszych, najbardziej wydajnych i złożonych dronów w swojej kategorii wagowej na rynku. Nowe sposoby pracy otwierają możliwości dla wprowadzania zrównoważonych innowacji.

Źródło: Dassault Systèmes 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę