Rozwiązania branżowe Dassault Systèmes podczas Paris Air Show 2023

Rozwiązania Dassault Systèmes podczas Paris Air Show 2023 Dassault Systèmes

Firma Dassault Systèmes przedstawiła dziś program pokazów i debat, które odbędą się podczas Paris Air Show w dniach 19-25 czerwca 2023 r. Firma zaprezentuje, w jaki sposób platforma 3Dexperience umożliwia wprowadzenie zrównoważonych innowacji w przemyśle lotniczym i obronnym. 

W czasach ogromnych zmian w branży, determinowanych przez cele neutralności węglowej, tysiące wystrzelonych satelitów, zwiększone zapotrzebowanie na produkcję samolotów jednokadłubowych, rosnące globalne wydatki wojskowe i coraz starszą siłę roboczą, firmy starają się rozwijać nowe sposoby współpracy, wykorzystując w tym celu wirtualne bliźniaki.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

W strefie B159 i na stoisku D170 w hali 2B, Dassault Systèmes odniesie się do najnowszych wyzwań przemysłu i zaprezentuje, w jaki sposób branża wykorzystuje platformę 3Dexperience do dekarbonizacji lotnictwa komercyjnego przy jednoczesnym zarządzaniu wzrostem produkcji, wspieraniu modernizacji sektora obronnego, przyspieszaniu innowacji w obszarze new space i podnoszeniu kwalifikacji pracowników.

Główne atrakcje wydarzenia obejmują:

  • Pogłębione debaty z udziałem kierownictwa firm Airbus, Dassault Aviation, Vertical Aerospace, Safran Group i innych;
  • Dyskusje panelowe adresujące trendy i wyzwania w europejskiej obronności, dekarbonizacji, produkcji, sektorze new space oraz rozwoju umiejętności pracowników;
  • Rozwój samolotu Dragonfly z napędem wodorowym - firma Blue Spirit Aero w pracach nad Dragonfly wykorzystała technologię wirtualnych bliźniaków;
  • 3Dexperience playground prezentujące rozwiązania branżowe Dassault Systèmes, które umożliwiają wprowadzanie zrównoważonych innowacji w przemyśle lotniczym i obronnym.

W branży A&D obserwujemy dziś zmianę paradygmatu, która oznacza, że sektor musi osiągać krótkoterminowe cele, jednocześnie spełniając długoterminowe ambicje w zakresie zrównoważonego rozwoju – powiedział David Ziegler, wiceprezes ds. przemysłu lotniczego i obronnego w Dassault Systèmes. – Podczas Paris Air Show, razem z liderami branży,  przeanalizujemy wyzwania związane z tą zmianą i pokażemy, w jaki sposób platforma 3Dexperience przewodzi transformacji sektora w kierunku bardziej zrównoważonej i innowacyjnej przyszłości.

Źródło: Dassault Systèmes

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę