Do czego mogą posłużyć przewody hybrydowe?

Do czego mogą posłużyć przewody hybrydowe? Helukabel

Przewody hybrydowe zostały zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu jak najmniejszej przestrzeni oraz zminimalizowaniu czasu instalacji. Ich zastosowanie pozwala na ergonomiczne wykorzystanie miejsca, co usprawnia przyszłe akcje serwisowe oraz precyzyjną kontrolę temperatury, a w efekcie gwarantuje 100% jakościowy wyrób końcowy.

Doskonałym przykładem zastosowania produktu są tzw. systemy gorącokanałowe. Głównym zadaniem systemów gorącokanałowych jest przekazanie tworzywa w stanie uplastycznionym z agregatu wtryskowego do gniazda formy wtryskowej, co pozwala produkować elementy skomplikowane, bez linii łączenia i jednocześnie eliminując powstawanie wlewka. Wykorzystanie tej technologii w termoplastyce pozwala minimalizować koszty i tym samym uzyskać niższą jednostkową cenę za wyrób końcowy.

Przewody hybrydowe gwarantują precyzję i bezpieczeństwo pomiaru, a zawarty w tej konstrukcji przewód sterowniczy znajduje zastosowanie w systemach sterowania, zabezpieczeń, sterowania i zasilania elektrycznego. Specjalna konstrukcja przewodu pozwoliła na uzyskanie wysokiej elastyczności i wytrzymałości mechanicznej. Przewody nadają się również zarówno do połączeń stałych, jak i ruchomych.

Źródło: Helukabel

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę