Do czego mogą posłużyć przewody hybrydowe?

Do czego mogą posłużyć przewody hybrydowe? Helukabel

Przewody hybrydowe zostały zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu jak najmniejszej przestrzeni oraz zminimalizowaniu czasu instalacji. Ich zastosowanie pozwala na ergonomiczne wykorzystanie miejsca, co usprawnia przyszłe akcje serwisowe oraz precyzyjną kontrolę temperatury, a w efekcie gwarantuje 100% jakościowy wyrób końcowy.

Doskonałym przykładem zastosowania produktu są tzw. systemy gorącokanałowe. Głównym zadaniem systemów gorącokanałowych jest przekazanie tworzywa w stanie uplastycznionym z agregatu wtryskowego do gniazda formy wtryskowej, co pozwala produkować elementy skomplikowane, bez linii łączenia i jednocześnie eliminując powstawanie wlewka. Wykorzystanie tej technologii w termoplastyce pozwala minimalizować koszty i tym samym uzyskać niższą jednostkową cenę za wyrób końcowy.

Przewody hybrydowe gwarantują precyzję i bezpieczeństwo pomiaru, a zawarty w tej konstrukcji przewód sterowniczy znajduje zastosowanie w systemach sterowania, zabezpieczeń, sterowania i zasilania elektrycznego. Specjalna konstrukcja przewodu pozwoliła na uzyskanie wysokiej elastyczności i wytrzymałości mechanicznej. Przewody nadają się również zarówno do połączeń stałych, jak i ruchomych.

Źródło: Helukabel

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę