Dofinansowanie dla firm na badania przemysłowe

Kolejna edycja konkursu popularnej tzw. „szybkiej ścieżki”, która ruszy 1 września, to szansa dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw na realizację projektów, które obejmują badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe albo tylko ten drugi komponent. 

Kluczowy warunek uzyskania wsparcia to zobowiązanie przedsiębiorcy do wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych osiągniętych w projekcie. - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i licznym prośbom wnioskodawców, podjęliśmy decyzję o możliwości udziału w konkursie projektów realizowanych również na terenie województwa mazowieckiego - poinformowała wiceminister Jadwiga Emilewicz. - Rozwój innowacyjnych firm to jeden z filarów Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, dlatego uznaliśmy, że możliwość uzyskania wsparcia nowatorskich rozwiązań w ramach „szybkiej ścieżki” powinna być dostępna dla przedsiębiorców z całego kraju – podkreśliła.

Reklama

Dla projektów na Mazowszu, które należy do kategorii regionów lepiej rozwiniętych, minimalna wartość przedsięwzięcia to 5 mln zł, a dla pozostałych województw 2 mln zł. Pulę 750 ml rozdzieli Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a wnioski będzie można składać do 30 grudnia.

Do tej pory w tym działaniu podpisano 222 umowy na kwotę ponad 1 mld zł.

Reklama

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę