Fuchs Ecocool Global 10 – chłodziwo do obróbki skrawaniem

Fuchs Ecocool Global – chłodziwo do obróbki skrawaniem Fuchs Oil Corporation

Ecocool Global 10 firmy Fuchs jest nowoczesnym chłodziwem, które zostało stworzone w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości produkt o dobrych właściwościach eksploatacyjnych. Produkt spełnia rygorystyczne wymagania producentów zarówno części lotniczych, jak i – coraz częściej – komponentów samochodowych, a także przedstawicieli wszystkich branż, w których wykorzystuje się obróbkę metali.

W obróbce skrawaniem, podobnie jak w wielu innych procesach produkcyjnych, podnoszenie wydajności i optymalizowanie kosztów to bardzo ważne cele. Pomaga je spełniać produkt Fuchs Ecocool Global 10. To dobre rozwiązanie dla wymagających klientów. Chłodziwo spełnia wymagania przepisów w zakresie składu chemicznego obowiązujące w Unii Europejskiej. Nie zawiera boru, chloroparafiny, silikonów, amin drugorzędowych, trietanoloaminy oraz biocydów, będących donorami formaldehydu. Produkt nie wywołuje zatem reakcji alergicznych u operatorów maszyn.

Powiązane firmy

Fuchs Oil Corporation (PL) Sp. z o.o.

Użytkowanie Ecocool Global 10 pozwala na to, by w zakładzie stosować wyłącznie pojedyncze chłodziwo. Sprawdza się ono w kontekście ciężkich i średnio ciężkich operacji podczas obróbki wiórowej różnorodnych stopów aluminium, stali nisko- i wysokostopowych, stopów metali kolorowych, a nawet stopów tytanu i niklu. Opisywane chłodziwo może być stosowane z wodą o szerokim zakresie twardości, nie powodując pienienia lub tworzenia się mydeł. 

Ecocool Global 10 został sprawdzony w różnych aplikacjach obróbki skrawaniem metali w różnych warunkach na całym świecie i zdobył opinie jako stabilny i niezawodnych produkt w większości zastosowaniach. Produkt posiada aprobaty takich podmiotów jak: DMG MORI, Airbus, Boeing, Bombardier, Pratt & Whitney, SAFRAN, Lockheed Martin czy Rolls-Royce.

Stosując chłodziwo Ecocool Global 10, można: zwiększyć opłacalność procesów obróbki skrawaniem metali, upłynnić pracę obrabiarek i linii produkcyjnych, podnieść jakość wytwarzanych elementów i wyeliminować problemy ze stosowaną w zakładzie emulsją. Własności smarne i chłodzące znacznie zwiększają wydajność procesów. Preparat Ecocool Global 10 zapewnia bardzo szybkie operacje obróbki skrawaniem. Produkt ten wydłuża żywotność narzędzi i minimalizuje operacje korygujące. Następuje także poprawa jakości obrabianej powierzchni.

Dzięki wysokiej stabilności biologicznej Ecocool Global 10 wydłuża efektywny czas pracy maszyny i redukuje przestoje, a także zmniejsza ilość odpadów i powiązane z tym koszty. Pozwala na generowanie oszczędności pod względem kupowania chłodziwa i obniża wydatki na utylizację. Eliminuje (lub zmniejsza) potrzebę stosowania dodatków, a ponadto ułatwia zarządzanie zapasami. Ecocool Global 10 jest kompatybilny z wieloma materiałami, zwiększając elastyczność operacyjną.

Produkt zapewnia skuteczną ochronę antykorozyjną zarówno obrabianym częściom, jak i powierzchniom obrabiarki. Eliminuje potrzebę stosowania wielu chłodziw w jednym zakładzie. Co więcej, opisywane chłodziwo jest przyjazne dla operatorów, ponieważ uznano je za niedrażniące dla skóry. Znacznie zwiększa komfort i bezpieczeństwo w miejscu pracy. Chłodziwo Ecocool Global 10 to rezultat wieloletniego doświadczenia, intensywnych badań, testów i analiz, zatem w zakresie jego funkcjonalności nie ma mowy o przypadkach.

Test (symulacja) tarcia / badanie momentu obrotowego

Im niższy jest moment obrotowy, który jest miernikiem skuteczności smarowania, tym większa trwałość narzędzia, lepsza jakość uzyskanej powierzchni i szybkość produkcji – dzięki wyższym prędkościom skrawania.

Wykres

Test (symulacja) frezowania stopu tytanu

Ecocool Global 10 zapewnia dłuższą żywotność narzędzia niż przodujący produkt do przemysłu lotniczego.

Wykres

 

Test (symulacja) żywotności

Produkty, które sprawdzają się w tym teście, mają wysoką stabilność pH w długich odstępach czasu między wymianami, są łatwe w utrzymaniu i wymagają minimalnego użycia dodatków. Ecocool Global 10 utrzymuje poziom pH stabilniej – niż wiodące w branży chłodziwo.

Wykres

Test kompatybilności z metalami

W przypadku testu kompatybilności z metalami po 24 godzinach zanurzania materiału w chłodziwie Ecocool Global 10 o stężeniu 7% odnotowano brak plamienia na badanych materiałach.

Tabela

Test (ocena) ochrony antykorozyjnej

Ochrona antykorozyjna jest testowana poprzez łączenie stopów metali i ścieru w różnych kombinacjach. Test został wykonany z chłodziwem Ecocool Global 10 o stężeniu 7% z wykorzystaniem wody o różnej twardości po 24-godzinnym kontakcie emulsji z testowanym materiałem.

Tabela

Na podstawie testu oceny wpływu Ecocool Global 10 w stężeniu 10% na skórę człowieka produkt (przez certyfikowane laboratorium zewnętrzne) został uznany za niedrażniący. W efekcie zaawansowanych testów i intensywnej pracy badawczo-rozwojowej powstał produkt wpisujący się w najbardziej restrykcyjne wyznaczniki. Unikalna ciecz do obróbki skrawaniem Ecocool Global 10 w pełni spełnia globalne wymagania branży.

Źródło: Fuchs Oil Corporation

 

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę