Elementy manipulacyjne Kipp ESD o specjalnym przeznaczeniu

Elementy manipulacyjne Kipp ESD o specjalnym przeznaczeniu Kipp

Elementy manipulacyjne Kipp ESD zostały zaprojektowane specjalnie do użycia w strefach ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi.

Wrażliwe elektroniczne elementy konstrukcyjne, komponenty i urządzenia mogą ulec uszkodzeniu lub zniszczeniu na skutek wyładowań elektrostatycznych (ESD) w bliskim otoczeniu. Wyładowanie elektrostatyczne może być wywołane przez osoby bądź poprzez manipulację elementami wrażliwymi na ESD (np.: podczas produkcji, montażu lub transportu). Aby zapobiec tym problemom, wymagane jest używanie w bliskości urządzeń elektronicznych produktów przewodzących elektryczność zgodnych z normą DIN EN 61340-5-1.
    
Produkty ESD Kipp wykonane są ze specjalnego, przewodzącego elektryczność tworzywa sztucznego, dzięki czemu nadają się do zastosowań wg DIN EN 61340-5-1. Są one przez nas regularnie poddawane rygorystycznym badaniom przewodności elektrycznej zgodnie z przepisami stosownych norm. Produkty ESD firmy Kipp mogą być stosowane również w urządzeniach, komponentach i systemach ochronnych w obszarach zagrożonych wybuchem. Dla jednoznacznej identyfikacji w bocznej części tych produktów zostało umieszczone żółte logo ESD.

Powiązane firmy

Źródło: Kipp
    

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę