Famur przejmie Kopex? Szykuje się konsolidacja

Reklama
Reklama

Spółka TDJ - właściciel Famuru, podpisał warunkową umowę nabycia kontrolnego pakietu akcji Kopeksu.

Prawdpodobnie dojdzie do dużej konsolidacji w branży przemysłowej i produkcyjnej. Jak podaje PAP, dwie największe grupy dostarczające maszyny, urządzenia i usługi dla sektora górniczego, zostaną połączone. Spółka TDJ jest bliska zakupu większościowych udziałów od Krzysztofa Jędrzejewski (akcjonariusz Kopeksu).

Reklama

Serwis Money.pl przekazuje, że zaraz po informacji o tej trasakcji, kurs obu spółek giełdowych wzrósł o 14 proc. w przypadku Kopeksu i o 11 proc. w przypadku Famuru.

Teraz spółki czekają na uzyskanie zgody UOKiK na transakcję oraz pozytywne wyniki badania sytuacji Kopeksu. Analiza spółki ma nastąpić w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Reklama

- Spełnienie warunków tej umowy umożliwi zbudowanie w przyszłości jednego silnego podmiotu opierającego się zarówno o Famur, jak i o Kopex. Warunkiem kluczowym tej transakcji jest kwestia wypracowania porozumienia z obecnymi wierzycielami grupy kapitałowej Kopex, które umożliwi stabilizację źródeł finansowania grupy w długim terminie - czytamy w komunikacie prasowym Famuru.

Źródło: PAP, Money.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama