Forum Przemysłowe szansą na ważną debatę

CentrumPR
Reklama
Reklama

Aktywna polityka państwa, innowacje, unijna polityka klimatyczna, wpływ infrastruktury na rozwój sektora to kluczowe tematy trzydniowego Forum Przemysłowego, które odbędzie się w Karpaczu w dniach 18-20 grudnia 2015.

Temat przemysłu i reindustrializacji Europy powrócił do europejskiej debaty gospodarczej wraz z nadejściem światowego kryzysu ekonomicznego. Dlaczego kraje z silnym i bardziej rozwiniętym przemysłem lepiej zniosły zawirowania gospodarcze z ostatnich lat? Jak pogodzić politykę klimatyczną z konkurencyjnością europejskiego przemysłu? Na jakie gałęzie przemysłu powinna stawiać Unia Europejska? Jak stworzyć warunki do wprowadzania innowacji w przemyśle? Te pytania cały czas często padają podczas wielu konferencji skupiających liderów politycznych i biznesowych w Europie.

Reklama

Forum Przemysłowe w Karpaczu będzie okazją do szerokiej debaty o najważniejszych problemach przemysłu europejskiego. Udział w konferencji wezmą członkowie rządów, parlamentarzyści, przedstawiciele koncernów przemysłowych wielu branż oraz eksperci i ekonomiści. Wydarzenie organizowane przez Instytut Studiów Wschodnich, w swojej formie nawiązywać będzie do Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój oraz do Forum Energetycznego, którego dziewięć edycji odbyło się w poprzednich latach.

W ciągu trzech dni odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń - sesji plenarnych, paneli dyskusyjnych, bloków tematycznych i wykładów eksperckich, w których weźmie udział ponad 500 osób z kilkudziesięciu państw Europy. Debaty podczas forum będą zorganizowane w kilku ścieżkach tematycznych takich jak m.in. Przemysł Wydobywczy, Ciężki i Przetwórczy; Przesył Energii i Infrastruktura, OZE i Ochrona Środowiska; Przemysł Rolno-Spożywczy czy Inwestycje Proeksportowe.

Reklama

Forum przygotowywane jest przez Instytut Studiów Wschodnich, organizatora Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój. Konferencja odbędzie się w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu.

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama