Gazociąg Włocławek-Gdynia dofinansowany z POIiŚ

Reklama
Reklama

Wartość wdrożenia całego projektu gazociągu Włocławek-Gdynia to ponad 118 mln zł.

Poprawa bezpieczeństwa przesyłu gazu w rejonie Pomorza oraz umożliwienie transportu zwiększonych ilości gazu i stworzenie warunków rozwoju rynku gazu na tym obszarze to główne cele projektu Gazociąg Włocławek-Gdynia przygotowanego przez Gaz-System.

Reklama

Gazociąg Włocławek-Gdynia ma bardzo duże znaczenie dla obszaru Pomorza i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w województwie pomorskim. Jego łączna długość to ponad 252 km. W ramach POIiŚ współfinansowano budowę 62 km odcinka na etapie Gniew-Pszczółki i Pszczółki-Wiczlino.

W wyniku realizacji inwestycji ujednolicono parametry techniczne sieci przesyłowej od węzła Gustorzyn do rejonu Gdańska i podziemnego magazynu gazu Kosakowo.

Reklama

Źródło: Ministerstwo Energii

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama