Grupa Mercor z większą liczbą zamówień

Reklama
Reklama

 

20-proc. dynamiką pozyskiwania zamówień w pierwszym półroczu br. może się pochwalić Grupa Mercor, jeden z liderów europejskiego rynku w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Grupa Mercor w okresie od stycznia do czerwca 2016 r. pozyskała zamówienia o wartości około 115,4 mln zł wobec 96,2 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej, co oznacza wzrost o 20% rok do roku. W samym czerwcu 2016 r. spółka pozyskała zamówienia na poziomie zbliżonym (spadek o 2%) do ubiegłorocznego: o wartości około 22,1 mln zł wobec 22,6 mln zł w czerwcu 2015 r.

Reklama

Nowe zamówienia będą realizowane zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych.

Wśród najciekawszych zleceń pozyskanych przez Grupę Mercor w I półroczu 2016 roku są m.in. ogniochronne zabezpieczenie konstrukcji pomieszczeń olejowego i elektrycznego Turbozespołu Elektrowni Kozienice, instalacja DRW 4 w PKN Orlen (ogniochronne zabezpieczenia konstrukcji); Baza Logistyczna ITM w Poznaniu (kompleksowe systemy oddymiania oraz ogniochronnych zabezpieczeń konstrukcji); Elektrownia Opole Blok 5 i 6 (systemy wentylacji pożarowej); biblioteka multimedialna w Waalse Krook w Belgii (systemy oddymiania); nowe hale produkcyjne dla IKEA w miejscowości Malacky na Słowacji (systemy oddymiania).

Reklama

- Dobrze oceniamy dynamikę pozyskiwanych kontraktów w okresie od stycznia do czerwca 2016 roku. Wartość pozyskiwanych przez Grupę zleceń rośnie pomimo trudnej sytuacji w Rosji. Dzięki rozbudowie mocy produkcyjnych możemy realizować coraz większą liczbę zamówień. Słabszy złoty dodatkowo sprzyja naszej sprzedaży eksportowej. Chcemy regularnie publikować wartości zamówień pozyskanych w danym miesiącu i za ostatnie 6 miesięcy. Kontrakty te będą stopniowo widoczne w sprzedaży w kolejnych miesiącach roku – mówi Krzysztof Krempeć, Prezes Zarządu Mercor SA.

Źródło: Grupa Mercor

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama