IFA Powertrain Polska zbuduje fabrykę w Ujeździe

IFA Rotorion
Reklama
Reklama

IFA Powertrain Polska, spółka należąca do niemieckiej firmy z branży automotive IFA Rotorion, zainwestuje 100 mln euro w budowę nowej fabryki w Ujeździe (woj. opolskie). Zakład ma rozpocząć pracę na początku 2017 r.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki zaplanowano na 21 lipca. Zakład będzie wytwarzał półosie napędowe, których roczna produkcja wyniesie około dwa miliony sztuk.

Reklama

Inwestycja spółki IFA Rotorion w Polsce wiąże się z przejęciem przez nią od Daimlera sekcji produkcji półosi napędowych. Niemiecka firma, specjalizująca się w produkcji wałów napędowych i przegubów, rozszerzyła w ten sposób swoje portfolio, zyskując dostęp do szybko rosnącego rynku lekkich i mniejszych aut oraz pojazdów elektrycznych. Firma zapewnia, że oprócz dostarczania produktów do Daimlera, fabryka na Opolszczyźnie ma wytwarzać także półosie dla innych odbiorców.

Realizacja inwestycji już się rozpoczęła. Fabryka powstanie na blisko 12-hektarowym terenie włączonym do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przeniesione zostaną tam maszyny produkcyjne z Mettingen w Niemczech. Inwestor podkreśla, że podczas procesu przemieszczania maszyn do Polski zachowana będzie ciągłość produkcji i dostaw dla Daimlera.

Reklama

W Ujeździe produkowane będą półosie napędowe dla mercedesów klasy C, E oraz S - początkowo 2 mln sztuk rocznie, jednak produkcja będzie sukcesywnie rosła. IFA planuje zatrudnić początkowo 90 osób, a docelowo - do 2020 r. – ponad 400.

IFA Rotorion należy do największych światowych producentów wzdłużnych elementów układu napędowego, o rocznych obrotach zbliżonych do pół mld euro. Plasuje ją to w grupie 50 czołowych dostawców branży motoryzacyjnej w Niemczech. Zatrudnia łącznie ponad 2,5 tys. pracowników w fabrykach w Handelsleben w Niemczech, Charleston (USA) oraz w Szanghaju (Chiny). Koncern produkuje wały napędowe, przeguby i inne komponenty dla takich producentów aut jak Mercedes, Volkswagen, BMW, Porsche czy Ferrari. Firma rozwija też usługi w obszarze techniki napędowej oraz lekkich konstrukcji.

źródło: Polskie Radio

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama