INNOFORM 2019. Automatyzacja w branży narzędziowo-przetwórczej w dobie Przemysłu 4.0

Targi w Krakowie

Główną ideą konferencji, która odbędzie się pierwszego dnia Targów INNOFORM (12 marca 2019), jest przybliżenie kluczowych aspektów w rozwoju przedsiębiorstwa pod kątem nowej rewolucji przemysłowej.

W zaplanowanych wystąpieniach poruszone zostaną zagadnienia dotyczące elastycznych, zautomatyzowanych systemów obróbkowych oraz organizacji produkcji i przepływu informacji w nowoczesnym systemie produkcyjnym. Z uwagi na zmieniające się modele biznesowe, wykorzystujące nowe technologie, konferencja skierowana jest do wszystkich przedsiębiorstw, w których przebiegają procesy wytwórcze.

Podczas konferencji omówimy podstawowe zagadnienia, na które należy zwrócić uwagę podczas implementacji rozwiązań Przemysłu 4.0 na wydziałach obróbki skrawaniem. W pierwszej części przedstawimy zautomatyzowane gniazda obróbkowe z wykorzystaniem automatyzacji na bazie robotów przemysłowych i systemów paletowych, w drugiej przedstawimy zastosowane rozwiązania kontroli i autodiagnostyki w centrach obróbkowych wraz z prezentacją koncepcji Smart Factory – mówi Bartłomiej Haczek z firmy High Technology Machines, partnera konferencji. – Jak w wielu innych sektorach obróbki, automatyzacja w branży narzędziowo-przetwórczej ma tak samo duże znaczenie. W dobie nowej rewolucji przemysłowej dąży się do wyeliminowania wykonywania czynności manipulacyjnych przez człowieka, któremu będą przypisane inne nowe role w nowych modelach biznesowych. W kraju powstają ośrodki wspierające transformację przedsiębiorstw. Jest to bardzo ważne, gdyż transformacja jest nieuchronna i firmy, które się nie dostosują najzwyczajniej znikną z rynku. Coraz więcej realizowanych przez nas projektów gniazd obróbkowych posiada systemy zrobotyzowane, pozwalające na autonomiczną pracę oraz interfejsy do komunikacji i przesyłania danych na zewnątrz.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę