Innowacyjne maszyny CNC adresowane do wielu branż przemysłowych

Maszyny CNC adresowane do wielu branż przemysłowch SW Machines

Blisko 3,5 tysiąca – tyle wynosi baza maszyn zainstalowanych i uruchomionych przez SW Machines na całym świecie. Innowacyjne technologie maszyn niemieckiego producenta są adresowane do wielu branż przemysłowych. Firma specjalizuje się w dostarczaniu swoich centr obróbczych razem z wdrożeniem w postaci rozwiązań „pod klucz”.

SW Machines produkuje dwa typy maszyn, gdzie w zależności od obrabianego komponentu, przesuw wrzecion może być realizowany poprzez napędy liniowe lub śruby pociągowe. Maszyny wyposażone w śruby pociągowe gwarantują dokładność oraz możliwość zastosowania dużych sił/ posuwów. Z kolei maszyny wyposażone w napędy liniowe gwarantują najwyższą precyzję i brak luzów nawrotowych, a także posuwy dochodzące do 120 m/s przy przyspieszeniu 24 m/s².

Rozwiązania od SW Machines są używane w przemyśle wszędzie tam, gdzie wymagana jest niezawodność, dokładność oraz wydajność, czyli w motoryzacji, lotnictwie oraz przy produkcji narzędzi medycznych.

Nasze najnowsze rozwiązanie to maszyna BA Space3 o zakresie pracy 3 m, przeznaczona np. do obróbki korpusów baterii samochodowych, do obróbki profili aluminiowych lub do obróbki elementów strukturalnych karoserii o dużych gabarytach – wymienia Łukasz Łapaj z firmy SW Machines Polska.

To, co wyróżnia – zdaniem Łukasza Łapaja – maszyny SW, to: niezawodność, gwarantowana dostępność techniczna maszyn na poziomie 95%, precyzja (dzięki której można spełnić największe wymagania podyktowane wąskimi tolerancjami rysunkowymi) i wydajność (poprzez zastosowanie wielu wrzecion można w krótszym czasie cyklu wykonać większą ilość komponentów ). Ponadto bardzo ważne są tutaj oszczędności związane z wyborem naszych maszyn, które obniżają nasz koszt na detal tzw. „cost per part” - przykładowo do obsługi maszyn SW wymagana jest mniejsza ilość operatorów (lub robotów), mniejsze zużycie energii, mnie potrzebnego miejsca na hali itp.

Nowoczesne i uniwersalne maszyny CNC dla każdego

W zależności od wymagań procesowych lub klienta maszyny SW są dostosowywane pod indywidualne potrzeby. Adaptacji mogą być poddane: liczba wrzecion, zakres przejazdu osi, liczba gniazd magazynu narzędziowego itp. 

Często bywa tak, iż niestandardowe wymagania stają się późniejszym standardem – przyznaje Łukasz Łapaj. – Standardowo klient może wybrać jedną z dwóch możliwości: maszynę z technologią („pod klucz”) lub maszynę bez technologii –  dodaje.

Jak wygląda proces przygotowania maszyny „pod klucz” (z technologią)? Po otrzymaniu rysunku detalu od klienta przygotowywana jest kalkulacja czasowa, która służy do doboru typu maszyny (ilość wrzecion, system paletowy lub nie, liczba gniazd obrabianego detalu ). Po przygotowaniu konceptu zamocowania detalu i oferty - następuje prezentacja na miejscu u klienta. Po akceptacji przez klienta i zamówieniu maszyny następuje proces jej przygotowania.

Decydując się na zakup maszyny SW klient ma pewność, że otrzyma maszynę z procesem gwarantującym maksymalną wydajność i jakość przy gwarantowanej niezawodności maszyny – przekonuje Łukasz Łapaj

W przypadku zakupu maszyny bez technologii czas oczekiwania jest krótszy i mniej złożony. Po otrzymaniu od klienta wymagań procesowych/maszynowych, które musi spełnić firma SW Machines, tworzona jest oferta. Po prezentacji klientowi następuje wybór ostatecznej konfiguracji maszyny i wreszcie jej zamówienie. Po dostarczeniu i instalacji maszyny z technologią klient może liczyć na wsparcie w uruchomieniu procesu w pełnym zakresie stworzenie programu obróbczego, uruchomienie procesu, szkolenia itd.

Jesteśmy firmą elastyczną, która podąża za wymaganiami rynku lub klienta, dlatego też powyższy proces wdrożenia może być,  i często właśnie jest dopasowywany indywidualnie do każdego projektu i indywidualnych potrzeb klienta  – podsumowuje Łapaj.

Źródło: SW Machines

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę