Maszyny CNC. SW Machines wyznacza trendy

Maszyny CNC. SW Machines wyznacza trendy Schwäbische Werkzeugmaschinen

Zautomatyzowane, inteligentne i dostosowane do indywidualnych potrzeb – to charakteryzuje współczesne, innowacyjne obrabiarki CNC. Jednym z liderów światowego rynku jest firma SW Machines – producent obrabiarek i maszyn CNC, którego centra obróbcze idealnie wpisują się we współczesne trendy przemysłowe.

Współczesne maszyny CNC mają imponujące możliwości – pozwalają na wydajną i niezwykle precyzyjną produkcję elementów metalowych w sposób w pełni zautomatyzowany. Coraz większe oczekiwania i wymagania dyktowane przez rynek sprawiają, że konstruktorzy i producenci centrów obróbczych muszą stale pracować nad ich rozwojem, nieustannie zwiększając ich potencjał. Tylko w ten sposób są w stanie sprostać coraz to większym wymaganiom współczesnej, zautomatyzowanej i wysokowydajnej produkcji.

Rewolucja w obróbce skrawaniem dzieje się na naszych oczach

Automatyzacja produkcji i robotyzacja procesu obróbki skrawania, Internet Rzeczy (IoT), zapewniający wymianę danych między maszynami i urządzeniami, połączenie technologii obróbki z drukiem 3D, cyfrowy bliźniak (symulacja procesów) – to tylko niektóre z technologicznych trendów, które wyznaczają przyszłość branży maszyn CNC. Bycie innowacyjnym w obróbce seryjnej to już nie tyle warunek, co konieczność.

Żeby móc zaoferować odpowiednie rozwiązanie do każdego zastosowania produkcyjnego, firma SW Machines stale rozwija technologie obróbki seryjnej i optymalizuje istniejące techniki frezowania CNC we własnym centrum obróbczym i technologicznym.

centrum obróbcze SW Machines

W ostatnich latach nasza firma położyła duży nacisk na integracje maszyn pod kątem Przemysłu 4.0. Dział składający się z kilkudziesięciu osób tworzy produkt, który ma umożliwić klientom pełen wgląd w proces poprzez monitorowanie wielu parametrów produkcyjnych, takich jak: wydajność maszyny, przestoje, monitoring błędów i wiele innych czynników produkcyjnych – mówi inż. Florian Strojny, inżynier projektów w SW Machines Polska.

Jak dodaje, poza monitorowaniem produkcji centra obróbcze SW Machines mają możliwość samodiagnozy, a dzięki temu wykonywanie przeglądów lub napraw może odbywać się w sposób zaplanowany: – Myślimy także systemowo, jako producent maszyn CNC, dostarczając produkt w postaci kompleksowego procesu produkcyjnego: robotyzacji, mycia, gratowania itp.

SW Machines podczas konstruowania i budowy maszyn podąża za bieżącymi oraz przyszłościowymi wymaganiami rynkowymi. Dzięki takiemu postrzeganiu powstały takie maszyny jak: BAW02-22 – maszyna dwuwrzecionowa do obróbki detali takich jak sprężarka spiralna (scroll compresor), która jest produktem specyficznym ze względu na bardzo wąskie tolerancje rysunkowe – oraz BA space3 – maszyna z napędami liniowymi, która daje możliwość obróbki detali o długości do 3 m.

centrum obróbcze SW Machines

Na rynku istnieje niewielu producentów maszyn czterowrzecionowych, ale tym, co wyróżnia SW Machines na tle konkurencji, jest precyzja i niezawodność. Aby maszyny mogły pracować stabilnie przez długie lata, potrzebne jest również wsparcie serwisowe. Firma SW posiada globalny serwis, który profesjonalne serwisuje maszyny – zaznacza inż. Strojny.

Profesjonalne maszyny CNC szyte na miarę

Ze względu na zróżnicowane potrzeby klienta indywidualnego obecne maszyny CNC nie mogą być już tylko rozwiązaniami katalogowymi. – Obecnie nasza firma proponuje ponad 50 typów maszyn. Daje to duży potencjał wyboru typu maszyny do konkretnego procesu, ale czasami i to nie jest wystarczające. Z tego powodu są tworzone maszyny „skrojone” pod potrzeby klienta – tłumaczy inż. Florian Strojny.

Jako przykład podaje stworzenie nowej maszyny 3-wrzecionowej. – Istniejąca 2-wrzecionowa maszyna miała zbyt małą wydajność, a 4-wrzecionowa byłaby za szybka do pracy w odpowiednim czasie taktu. Stworzenie maszyn o innym rozstawie wrzecion niż obecny standard SW Machines było spowodowanie życzeniem klienta, który chciał przejąć oprzyrządowanie z istniejących maszyn, a problemem był wcześniej wspomniany rozstaw – wyjaśnia inż. Strojny.

Na tym jednak nie koniec, bo SW Machines oprócz tego, że oferuje wysokowydajne wielowrzecionowe centra obróbcze, wdraża je również w postaci rozwiązań „pod klucz” (turn key).

Jako producent frezarek i obrabiarek CNC razem z naszymi klientami uruchamiamy nowe maszyny i asystujemy im podczas zwiększania produkcji do docelowej wydajności – podsumowuje inżynier projektu w SW Machines Polska.

Źródło: SW Machines

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę