Inteligentne rozwiązania automatyzacyjne podczas Open House Pfronten

DMG Mori
Reklama
Reklama

Open House Pfronten zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenie rozpocznie się 11 lutego i potrwa do 15 lutego 2020 r. Jest to doskonała okazja do poznania świata DMG MORI wraz z technologiami opracowywanymi na ponad 7500 m² powierzchni. Warto dowiedzieć się więcej o nowych trendach w obszarze cyfryzacji i łączności.

Niewiele firm odnosi takie sukcesy jak DMG MORI w cyfrowym ulepszaniu i rozszerzaniu tradycyjnej produkcji dzięki swoim obrabiarkom i usługom. W tym kontekście system operacyjny i kontrolny CELOS, który po raz pierwszy został zaprezentowany publiczności światowej na targach EMO w 2013 r., jest uważany za przełomowy dla branży. Od tego czasu wprowadzono wiele pionierskich innowacji. Obecnie sam CELOS jest wykorzystywany w systemach sterowania w ponad 20 000 maszyn DMG MORI na całym świecie. DMG MORI PLANNING & CONTROL oraz niezależna od producenta platforma konserwacji i napraw WERKBLiQ to kolejne przykłady nowatorskich rozwiązań. Jako członek-założyciel firmy ADAMOS spółka DMG MORI wyznaczyła trend tworzenia rozwiązań w zakresie cyfrowej produkcji sieciowej tworzenia sieci w czasach ekonomii platformowej.

Reklama

my DMG MORI

Od czasu światowej premiery na targach EMO nowy portal dla klientów my DMG MORI oferuje wyjątkową wydajność, z oczywistymi efektami. Już po kilku tygodniach, 4000 klientów zarejestrowało bezpłatnie swoje maszyny. Docelowo, do końca 2020 r. będzie 20 000 użytkowników. Powody natychmiastowego przyłączenia się: my DMG MORI oferuje hali produkcyjnej pełen zakres innowacyjnych funkcji do zintegrowanego sterowania, monitorowania i dokumentacji wszystkich procesów serwisowych maszyny.

Powiązane firmy

Reklama

TULIP – łatwy wstęp do cyfryzacji

Współpraca DMG MORI z amerykańskim dostawcą oprogramowania TULIP świętuje także swoją premierę we Pfronten. Do tego czasu, będzie w użyciu kilkaset sieciowych stacji roboczych TULIP, które zostaną zaprezentowane podczas Open house.  Podstawową ideą rozwiązań TULIP jest prostota: praca podczas obsługi maszyn lub procesów montażowych jest wizualizowana krok po kroku za pośrednictwem aplikacji TULIP i uzupełniana odpowiednimi danymi. System prowadzi operatora przez każdy etap procesu i rejestruje wszystkie istotne (cyfrowe) dane o stanie bieżącym. Użytkownicy mogą również korzystać z platformy TULIP bez kodu, aby samodzielnie tworzyć aplikacje produkcyjne bez wiedzy informatycznej lub specjalnych umiejętności programistycznych. W ten sposób, DMG MORI stawia człowieka w centrum cyfryzacji i pozostawia mu pełną osobistą odpowiedzialność w hali produkcyjnej. 

up2parts: optymalizacja procesu dzięki sztucznej inteligencji 

DMG MORI postawiło kolejny kamień milowy dzięki swojej strategicznej inwestycji w spółkę programistyczną up2parts, która otworzyła świat sztucznej inteligencji dla metalowców. Celem sojuszu jest uproszczenie i przyspieszenie tworzenia planów pracy dzięki analizie elementów geometrycznych obsługiwanej przez AI - w szczególności dla klientów DMG MORI, którzy są usługodawcami. Umożliwi to przeprowadzanie obliczeń cen poszczególnych komponentów, praktycznie w czasie rzeczywistym, na podstawie tych planów pracy.

15 zintegrowanych rozwiązań automatyzacji

DMG MORI podczas Open House zaprezentuje 15 rozwiązań automatyzacyjnych, w tym nowy PH CELL na DMU 65 monoBLOCK, DMC 90U duoBLOCK z PH-AGV 50 i CTX beta 1250 TC z Robo2Go Vision. PH-AGV 50 (automatyczny samojezdny pojazd) to autonomiczny system do obsługi palet. To innowacyjne rozwiązanie oferuje elastyczny układ automatyzacji ze swobodnym dostępem do maszyny i inteligentną koncepcją bezpieczeństwa współpracy człowiek-maszyna. Robo2Go Vision to kolejne rozwinięcie elastycznej automatyzacji robota umożliwiające bezpośrednie ładowanie europalet, a dzięki nowej kamerze 3D, zapewniające niezawodne rozpoznawanie bez potrzeby stosowania konkretnych stojaków na przedmioty - dlatego nie ma potrzeby ponownego układania przedmiotów.

Światowe premiery: DMC 65 H monoBLOCK - rewolucja w uniwersalnej obróbce poziomej

Z monoBLOCK DMC 65 H, DMG MORI stanowi nową jakość w obróbce poziomej. Unikalna koncepcja maszyny łączy elastyczność i ergonomię 5-osiowej maszyny pionowej z produktywnością i niezawodnością procesu poziomego centrum obróbkowego. Optymalny opad wiórów sprawia, że ta obrabiarka jest szczególnie odpowiednia do niezawodnej obróbki elementów konstrukcji lotniczych. Osoby pracujące z matrycami i formami korzystają z możliwości bezpośredniej obróbki elementów z głębokimi otworami do 550 mm na jednej maszynie. Producenci kontraktowi szczególnie cenią sobie elastyczność zapewnianą przez przegubowy stół obrotowy zamontowany po obu stronach oraz przemyślaną przestrzeń roboczą. Umożliwia to obróbkę zarówno wież o wysokim zacisku, jak i komponentów 5-osiowych o masie do 600 kg. Termo-symetryczna konstrukcja sztywnego podłoża maszyny, w tym 3-punktowe podparcie, zapewnia maksymalną długoterminową dokładność.

Światowe premiery: PH CELL - modułowa automatyzacja nawet dla 40 palet

Nowy system palet PH CELL o powierzchni 10,7 m² zostanie zaprezentowany przez DMG MORI na DMU 65 monoBLOCK. Boczne ładowanie do obrabiarki gwarantuje optymalną ergonomię i dostęp do przestrzeni roboczej. System palet ma budowę modułową i oferuje najwyższą elastyczność. Podstawowa wersja z jednym modułem półkowym może pomieścić do 12 palet o wymiarach 500 x 500 mm, 16 palet 400 x 400 mm lub do 20 palet 320 x 320 mm rozmieszczonych na trzech lub czterech półkach. System można również rozszerzyć o moduł drugiej półki, dzięki czemu dostępnych jest do 40 miejsc do przechowywania palet.

Światowe premiery: LASERTEC 400 Shape - laserowe wytwarzanie form XXL

Nowy model LASERTEC 400 Shape poszerza ofertę DMG MORI o 5-osiowy laser strukturyzacyjny dla dużych form o wymiarach do 3350 x 1350 x 1000 mm i wadze przedmiotu obrabianego do 20 000 kg. Nowo opracowana głowica laserowa przechyla się w zakresie od -100° do +135° i ma zakres obrotu +/-200°, co umożliwia wytwarzanie podcięć. Ergonomiczna i termo-symetryczna konstrukcja suwnicy LASERTEC 400 Shape zapewnia maksymalną precyzję i wyjątkową jakość tekstur.

Program wsparcia ekonomicznego DMG MORI

Po latach wzrostu, wielu klientów DMG MORI znajduje się obecnie w obliczu niepewnej sytuacji ekonomicznej. Producent obrabiarek wykorzystuje swoją globalną obecność oraz wyjątkową i szeroką gamę usług i produktów, aby stać się wiarygodnym partnerem, szczególnie w takiej sytuacji. Opierając się na kompleksowym pięciopunktowym Economic Stimulus Program, DMG MORI jest w stanie zapewnić swoim klientom długoterminowe wsparcie w zakresie dalszego szkolenia, a także serwisu i technologii maszyn, dostosowane do danego poziomu ekonomicznego. Wszystkie te działania doskonale się uzupełniają i pochodzą z jednego źródła.

Źródło: DMG MORI

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama