Jedna z największych na świecie wycinarek laserowych dostarczona na polski rynek

Jedna z największych na świecie wycinarek laserowych Pol-sver

Na początku 2023 r. do fabryki firmy Format polski dystrybutor Pol-Sver dostarczył jedną z największych na świecie wycinarek laserowych – HD-F 16030 firmy Durma. 

Laser HD-F 16030 posiada wymiary 5,8 m szerokości i prawie 20 metrów długości. Dzięki swojej mocy 15kW oraz zaawansowanej głowicy tnącej z dodatkową funkcją 2.5D cięcia pod katem, znacznie zwiększa ona wydajność produkcji i minimalizuje czas obsługi materiału. Głowica pozwala bowiem na ukosowanie do +/- 45º. System zmiany stołów natomiast czyni to urządzenie jedną z największych na świecie wycinanek laserowych z wymiennymi stołami - 16,5m x 3,4m. Jest to już druga dostawa takiej maszyny wykonana przez Pol-Sver do firmy Format. 

Cechy światłowodowej wycinarki 

  • wydajność przy jednoczesnym zachowaniu ekonomiczności eksploatacji przy obróbce wielko gabarytowych cienkich i grubych blach,
  • źródła laserowe firmy IPG, sterowanie Siemens Sinumerik,
  • głowica tnąca firmy Precitec z systemem zapobiegającym kolizji z materiałem,
  • urządzenie działające na zasadzie „latającej optyki” (blacha opiera się na stole do cięcia, natomiast głowica lasera porusza się w osiach X i Y),
  • system wymiennych stołów, zaprojektowany w celu zwiększania wydajności, zminimalizowania czasu na przygotowanie materiału i odbiór gotowych elementów.

Źródło: Pol-Sver

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę