Automatyzacja wycinarki laserowej z Loaderem Baumalog

Automatyzacja wycinarki laserowej z Loaderem Baumalog Baumalog

Wycinarki laserowe zapewniają precyzyjne i wydajne cięcie blach, jednak dla pełnego wykorzystania dynamiki i mocy maszyny, warto zautomatyzować proces załadunku i rozładunku stołu lasera. Loader Baumalog dostarczając surowe arkusze i odbierając wycięte detale zapewnia znaczny wzrost wydajności oraz ułatwia pracę operatorowi maszyny. Dobrym przykładem może być automatyzacja wycinarki laserowej Mitsubishi w firmie MBL z Piotrkowa Trybunalskiego. 

Grupa MBL jest wiodącym producentem standardowych i zindywidualizowanych rozwiązań dla branży rehabilitacyjnej oraz świadczy usługi produkcyjne dla firm zewnętrznych. MBL stale doskonali proces produkcyjny i stawia na jego automatyzację. Jedną z ostatnich inwestycji było wdrożenie wycinarki laserowej Mitsubishi serii GX-F, przeznaczonej do cięcia arkuszy o wymiarze maksymalnym 3 m x 1,5 m, która jest obsługiwana przez Loader Baumalog, automatyzujący dostarczanie surowych arkuszy na stół wycinarki i pobieranie wyciętych elementów. 

Loader posiada dwa pracujące niezależnie od siebie moduły – załadunkowy i rozładunkowy. Moduł załadunkowy wyposażony w zestaw podciśnieniowych przyssawek, dedykowany system separacji arkuszy blach oraz system pomiaru grubości blachy, dostarcza pojedyncze arkusze na stół wycinarki laserowej. Moduł rozładunkowy zawiera dwuczęściowe widły, które pobierają wycięte elementy ze stołu wycinarki i odkładają na paletę. Automatyzacja z wykorzystaniem Loadera Baumalog zapewnia uzyskanie wysokiej wydajności - pełny czas cyklu rozładunku i załadunku nie przekracza 75 s, i możliwość integracji z laserami różnych producentów. 

Źródło: Baumalog

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę