TransferTower – nowy system składowania blach od Baumalog

TransferTower – nowy system składowania blach od Baumalog Baumalog

Spółka Baumalog podczas jednej z ostatnich realizacji wdrożyła nowy system składowania arkuszy blach – regał automatyczny TransferTower. System został uruchomiony w firmie Atre Sp. z o.o., która produkuje meble i wyposażenie ze stali nierdzewnej dla branży HoReCa, a jej produkty trafiają do hoteli i restauracji na całym świecie.

Wraz z szybkim rozwojem i wzrostem zamówień Atre podjęło decyzję o budowie nowej hali produkcyjnej wyposażonej w automatyczny magazyn blach, przeznaczony do składowania arkuszy blach ze stali nierdzewnej o wymiarach maksymalnych 3000 x 1500 mm. Rozwiązanie zaproponowane i wdrożone przez Baumalog to regał TransferTower, który może składać się z 2 lub 3 regałów TwinTower® ustawionych szeregowo względem dłuższego lub krótszego boku półki i połączonych ze sobą stacją transferową. W przypadku firmy Atre regał TransferTower składa się z dwóch regałów TwinTower®.

regał magazynowy

Zainstalowany regał posiada dwie ruchome stacje załadunkowo-rozładunkowe, przy czym jedna z nich wyposażona została w podnośnik hydrauliczny do depaletyzacji pakietów blach, umożliwiający załadunek arkuszy na półki bez palet oraz układ ważący pozwalający kontrolować masę materiału znajdującego się na półkach. Regał automatyczny TransferTower posiada stację transferową, umożliwiającą transport półek pomiędzy regałami. Stacja transferowa porusza się w górnej części obydwu regałów, a półki dostarczane są do niej za pomocą dwóch wind poruszających się w każdym z regałów. 

Połączenie obydwu regałów stacją transferową zapewnia dostęp do całego asortymentu blach składowanego wewnątrz, przy użyciu każdej ze stacji. Regał został zainstalowany w pobliżu dwóch wycinarek laserowych, a transport arkuszy blach na stoły wycinarek zapewniony jest przez dwa żurawie słupowe wyposażone w podnośniki podciśnieniowe. Pomimo niskiej wysokości pomieszczenia (4,6 m) pojemność dwóch regałów automatycznych wynosi w sumie 70 ruchomych półek o nośności 3 ton każda, co pozwala magazynować w sumie 210 ton arkuszy blach.

regał magazynowy

Ze względu na składowaną na półkach stal nierdzewną powierzchnia półek została wyłożona specjalnym tworzywem chroniącym arkusze przed kontaktem ze stalą czarną z której wykonane są półki. Każdy regał posiada niezależny pulpit sterowniczy z intuicyjnym w obsłudze oprogramowaniem, zapewniając jednoczesną pracę dwóm operatorom. Wdrożenie systemu zagwarantowało optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej oraz łatwy i szybki dostęp do szerokiego asortymentu blach. 

Animacja z zasadą działania regału

Źródło: Baumalog

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę