JSW wystawia na sprzedaż kolejne nieruchomości

Materiał prasowy JSW
Reklama
Reklama

Jastrzębska Spółka Węglowa szuka różnych sposobów poprawy sytuacji finansowej. Po raz kolejny na sprzedaż zostały wystawione obiekty wczasowe i inne nieruchomości nie związane z działalnością produkcyjną.

Tylko w kwietniu odbędą się cztery przetargi na zbycie majątku. Pod młotek pójdą hotel Różany Gaj w Gdyni oraz trzy ośrodki wczasowe JSU, spółki zależnej producenta węgla koksowego. W planie jest też nowy przetarg na działkę po byłym hotelu Diament w Jastrzębiu-Zdroju położoną przy głównej arterii miasta w sąsiedztwie obiektów sportowych. Inna spółka z grupy JSW – Polski Koks szuka najemcy na jedno lub dwa piętra biurowca o wysokim standardzie położonego w śródmieściu Katowic, który doskonale nadaje się na potrzeby banku, firmy informatycznej czy konsultingowej.

Reklama

Przetarg na hotel Różany Gaj położony w ścisłym centrum Gdyni, w odległości ok. 50 metrów od Zatoki Gdańskiej odbędzie się 14 kwietnia. Wadium w wysokości 2 480 tys. zł należy wpłacić do 13 kwietnia. Obecnie hotel jest dzierżawiony przez firmę Dobry Hotel Mięczkowski – umowa obowiązuje do 30 września przyszłego roku. Cena wywoławcza to 24 800 tys. zł i jest niższa od poprzedniej o 3 750 tys. zł

Hotel „Różany Gaj” oferuje około 80 komfortowych miejsc hotelowych w 35 pokojach i 4 luksusowych apartamentach. Posiada też 2 sale konferencyjne (na 40 i 60 miejsc), salę restauracyjną na 80 miejsc a także strefę SPA (basen, sauna, jacuzzi) i taras widokowy z barem. Wszystkie pokoje zostały zmodernizowane, charakteryzują się bardzo wysokim standardem wykończenia. Hotel ten” został nagrodzony w konkursie „Modernizacja roku 2012” - główna nagroda w kategorii Hotele, otrzymał również Wyróżnienie Rady Miasta Gdyni za szczególne walory architektoniczne oraz Wyróżnienie Marszałka Województwa Pomorskiego za modernizację roku 2012. Historia hotelu sięga czasów sprzed II wojny światowej. Był to wówczas urokliwy, utrzymany w marynistycznym stylu pensjonat „Różany Gaj” będący symbolem luksusu letniskowej Gdyni.

Reklama

Jastrzębska Spółka Ubezpieczeniowa z grupy JSW szuka nowego właściciela usytuowanego w odległości ok. 400 m od szerokiej piaszczystej plaży Ośrodka Wypoczynkowego "Diament" w Pobierowie (gmina Rewal), na który składa się dom wczasowy i 18 domków rekreacyjnych. Cena wywoławcza to 7,4 mln zł. Na sprzedaż jest również położony nad samym morzem Ośrodek Wypoczynkowy "Neptun" w Sianożetach (gmina Ustronie morskie) z trzema budynkami wczasowymi i 5 domkami rekreacyjnymi. Cena wywoławcza to 5,4 mln zł. JSU chce też sprzedać Ośrodek Wypoczynkowy "Jastrzębia Tunia" w Zakopanem. Na sprzedaż za 10,9 mln zł został wystawiony pensjonat o powierzchni 1410 m2 przy ulicy Kościeliskiej. Jest to budynek w części zabytkowy, który był kilkakrotnie rozbudowywany i modernizowany. Ostatnia modernizacja została ukończona na początku 2015 roku.

Wszystkie przetargi ogłoszone przez JSU odbędą się 28 kwietnia.

Źródło: JSW

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama