Kaski bezpieczeństwa z mechanizmem redukcji nacisku

Reklama
Reklama

RS Components dodał do swojej oferty produktów z obszaru BHP kaski ochronne 3M z serii SecureFit X5000 i X5500. Kaski SecureFit są wyposażone w opatentowaną przez 3M technologię rozpraszania nacisku, która zmniejsza nacisk na czoło o około 20% w porównaniu z konwencjonalnymi kaskami 3M.

W serii SecureFit X5500 wykorzystano czteropunktowy system zawieszenia z grzechotką, który umożliwia wielostopniową regulację wysokości i dopasowania w pionie, zwiększając komfort i bezpieczeństwo. Model X5500 ma również certyfikat zgodności z normą EN 397 dla przemysłowych hełmów ochronnych i jest przeznaczony do stosowania jako środek ochrony indywidualnej przez inżynierów konserwacji i inne osoby pracujące w branży budowlanej, produkcyjnej, leśnej, naftowej, gazowej i wiatrowej, górniczej i transportowej.

Reklama

Seria X5000 z sześciopunktowym zawieszeniem i mechanizmem zapadkowym jest przeznaczona do użytku przez osoby pracujące na wysokości we wszystkich branżach i handlu, a także do użycia podczas akcji ratowniczych. Kaski mogą mieć certyfikat EN 397 lub EN 12492 (kaski dla alpinistów), ale nie oba jednocześnie. Przełącznik na czteropunktowym pasku podbródkowym umożliwia szybki i łatwy wybór trybu EN 12492 lub EN 397.

W obu seriach kasków ochronnych zastosowano osłony z tworzywa ABS, które spełniają wymagania dotyczące deformacji bocznej i zapewniają ochronę przed małymi spadającymi przedmiotami. Autorski wskaźnik ultrafioletu, 3M UVicator, zmienia kolor z czerwonego na biały w przypadku narażenia kasku na nadmierne promieniowanie UV, które może osłabić konstrukcję kasku, informując, kiedy należy go wymienić.

Kaski ochronne 3M SecureFit X5000 i X5500 mają konstrukcję bez daszka zainspirowaną kaskami dla alpinistów, co zapewnia dobrą widoczność do góry. Są wyposażone w zapinki do mocowania elastycznych tasiemek używanych z okularami i lampkami czołowymi oraz dostępne w różnych konfiguracjach i z różnymi dodatkami, takimi jak:

Reklama

    • środki ochrony słuchu, oczu i twarzy, np. nauszniki, przezroczyste i przyciemniane osłony twarzy oraz okulary ochronne wbudowane w kask;
    • pasek podbródkowy z magnetycznym mechanizmem szybkiego zwalniania;
    • izolacja elektryczna zgodna z normą EN 50365:2002, do stosowania w instalacjach niskiego napięcia;
    • wentylacja.

Kaski są oferowane w ośmiu standardowych kolorach: białym, żółtym, niebieskim, czerwonym, zielonym, pomarańczowym, czarnym i zielonym o podwyższonej widoczności, a także z oznaczeniami i logo wybranej marki.

Źródło: RS Components

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama