Klaster Obróbki Metali partnerem SUBCONTRACTING 2018

Tegoroczna edycja targów Subcontracting 2018 jest bogatsza o bardzo interesująco zapowiadające się wydarzenie Warsztaty Menadżera organizowane przez partnera targów - Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy. Podczas ubiegłorocznej edycji przygotowana została m.in. strefa Speaker’s Corner, poświęcona działaniom i procesom związanym z konsolidacją i wzrostem konkurencyjności polskiej branży podwykonawstwa i kooperacji. W strefie odbył się cykl fachowych warsztatów, dyskusji oraz seminariów na temat konsolidacji polskiej branży metalowo-maszynowej, nowych trendów w podwykonawstwie, współpracy nauki i biznesu w praktyce, konkurencyjności polskiego przemysłu, finansowania biznesu.

W tym roku Strefa Warsztat Managera będzie aktywna przez trzy dni, od 6 do 8 czerwca zawsze w godzinach porannych (godz. 10.00 – 13.00), a przewidywana liczba uczestników to od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Każdy dzień będzie poświęcony innemu tematowi.

Jak okiełznać technologie?

Rozpoczynamy 6 czerwca o godz. 10 w specjalnie dedykowanej warsztatom Strefie w pawilonie nr 7, gdzie odbywać się będą równocześnie targi SUBCONTRACTING. Gorącym tematem pierwszego dnia Warsztatów Menadżera będzie Przemysł 4.0. Ta rewolucja jest tuż za progiem, a najważniejsze pytanie brzmi: jak się do niej skutecznie przygotować? Przemysł 4.0 to nie tylko automatyzacja i robotyzacja produkcji. To przede wszystkim wyzwanie jak skutecznie wdrożyć zmianę. Ponoć większość ludzi za zmianami nie przepada, a swoim doświadczeniami podzielą się z nami menadżerowie, którzy to skutcznie robię na codzień.

Jakie wyzwania, jakie zagrożenia, z jakimi trudnościami spotkali się w praktyce? Jak to się stało, że wdrożenie zakończyło się sukcesem? O tym wszystkim opowiedzą przedstawiciele zarówno dużych firm, jak i liderzy mniejszych przedsiębiorstw, nawet do nie dawna jednoosobowych. Wspólnym elementem wszystkich prezentacji będzie praktyczne podejście, które można wdrożyć w swojej firmie w zależności od naszego potencjału.

W treściwych prezentacjach pokazane zostanie:

• Jak wdrażać automaty i roboty do produkcji w przemyśle ogólnym?
• Jak podejmować zlecenie, które są poza naszym zasięgiem technologicznym?
• Jak zmienia się podejście do kostrukcji maszyn?
• Jak pomysł z rzeczywistości 4.0 zrealizować w praktyce?
• Jak i kiedy możliwości przemysłowego druku 3D wykorzystać w swojej firmie?
• Jakie nowe trendy obowiązuję w zakresie obróbki i nowych materiałów?

A wszystko podsumujemy debatą z uczestnictwem prelegentów: Kiedy Inteligentna Super Fabryka 4.0 może stać się rzeczywistością?

Przewaga dzięki współpracy

Drugi dzień Warsztatów Menadżera - czyli 7 czerwca - uświetnią swoją obecnością eksperci Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Właśnie mijają trzy lata od pierwszego konkursu ministerstwa na wybór Kluczowych Klastrów Krajowych. Z tej perspektywy spojrzymy jakie udało się osiągnąć sukcesy, a co można było zrobić lepiej? Odpowiemy na pytanie: co czeka nas w przyszłości w kontekście recertyfikacji KKK, zakończenia budżetu UE 2014-2020, jakie wyzwania wyznacza budżet 2021-2027 i Strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Absolutną nowością jest hasło „Cała Polska Specjalną Strefą Ekonomiczną“. Wyjaśnimy, jakie będą obowiązywały nowe zasady wsparcia.

Ekspertów Ministerstwa wesprą swoim doświadczeniem przedstawiciele 16 Klastrów Kluczowych zaproszeni na tegoroczny blok targów ITM Polska i Subcontracting. Warto sprawdzić, czy może nie skorzystać z możliwości, które daje efekt synergii i sieć współpracy. Drugi dzień również podsumuje debata: Jak rozwijać polską gospodarkę w rzeczywistości 4.0?

Ludzie – największe wyzwanie?

Ostatni dzień targów 8 czerwca, to również ostatni dzień warszatów. Natomiast podejmuje on niezwykle ważki temat w branży: zasoby ludzkie. Inspiracją dla tego dnia jest tematyka Kongresu Liderów Zmian, który odbył się 20-21 kwietnia br. Problematyka współpracy międzypokoleniowej; kształcenia specjalistycznego na poziomu zawodowym, technicznym i inżynierskim; wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi rekrutacji i ocany pracowników; motywowanie i rotacja kadr; jak zrozumieć nie tylko klienta, ale i pracownika?

O tych frapujących tematach znów opowiedzą praktycy, którym będzie można nie tylko zadać pytanie, ale i podyskutować w debacie podsumowującej dzień.

Wolne popołudnie – nie koniecznie

W pierwotnym założeniu Strefa Warsztatów Menadżera miała kończyć swoją pracę w okolicach godziny13. Kolejną nowością będą popołudniowe warsztaty. Po lunchu eksperci uczestniczący w otwartych sesjach porannych postanowili jednak zaprosić na sesję popołudniową tych, dla których usłyszenie o najnowszych trendach to za mało i chcą spróbować swoich sił w praktyce. Od godziny 14.30 będą ruszały równoległe sesje warsztatowe w salach zlokalizowanych na antresolach pawilonu nr 7. Razem czy osobno - jak promować polską gospodarkę i swoją firmę? I wiele innych ciekawych propozycji... które organizuje dyrekcja targów i Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy.

Jeśli przedstawione tematy zainteresowały Państwa zapraszamy na targi SUBCONTRACTING do Pawilonu numer 7 - Strefa Warszatów Menadżera. Prosimy śledzić targowe media, już wkrótce rusza rejestracja na awizowane wydarzenia.

 

Źródło: Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę