Kolejna pula na nowoczesne centra badawczo-rozwojowe

badania
Reklama
Reklama

Od 1 września 2016 r. przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski na wsparcie tworzenia lub rozwoju centrów badawczo-rozwojowych.

Dofinansowane z Programu Inteligentny Rozwój mogą być inwestycje w aparaturę, sprzęt, technologie i inną niezbędną infrastrukturę, która służyć będzie prowadzeniu prac B+R.

Reklama

- W porównaniu do poprzednich edycji tego konkursu, udało nam się uprościć dokumentację. Zrezygnowaliśmy m.in. z kilku załączników do wniosku o dofinansowanie, nie ma także konieczności składania dokumentów rejestrowych, skróciliśmy czas panelu ekspertów, którzy oceniają projekt - powiedziała wiceminister Jadwiga Emilewicz.

Minimalna wartość projektów wynosi 2 mln zł. Na najbliższy konkurs ogłaszany przez Departament Innowacji Ministerstwa Rozwoju przeznaczono 460 mln zł. Wnioski o dofinansowanie będzie można składać do 31 października br.

Reklama

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama