Kulowe elementy transportowe z oprawą z tworzywa sztucznego

Kulowe elementy transportowe z oprawą z tworzywa sztucznego kipp

Kulowe elementy transportowe Kipp sprawdzają się w praktyce w różnych zadaniach związanych z transportem. Są one niezwykle uniwersalne – stosują je duże fabryki budujące maszyny, ale również małe warsztaty. Kulowe elementy transportowe stosuje się przede wszystkim do transportu ciężkich, wrażliwych materiałów. Montuje się je np. w prasach, przyrządach pomiarowych czy złożonych systemach przenośnikowych.

Firma Kipp rozszerzyła ofertę kulowych elementów transportowych o wersje z tworzywa sztucznego. Jednostki te składają się z korpusu i zaślepki POM, kuli nośnej wykonanej ze stali nierdzewnej, kulki obciążeniowej wykonanej ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego. Kulowe elementy transportowe produkowane z certyfikowanego, niebieskiego tworzywa sztucznego, przeznaczone są do zastosowania w branży spożywczej. Są one wyposażone w bezszczelinową i zamkniętą osłonę, dzięki czemu nie przedostają się do wewnątrz zabrudzenia.

Powiązane firmy

Kulowe systemy transportowe, w przeciwieństwie do standardowych przenośników taśmowych lub innych typów mechanicznych bądź elektronicznych linii produkcyjnych, wykorzystują wyłącznie pęd generowany przez przemieszczane obiekty oraz wszelkie siły zewnętrzne przenoszone na te obiekty podczas ich przemieszczania z jednego miejsca na drugie. W związku z tym wykorzystanie tych komponentów może obniżyć koszty energii oraz prac konserwacyjnych i napraw w większości zastosowań.

Kulki z tworzywa szcztucznego stalowe można stosować w zakresie temperatury od -30°C do +50°C. Oznacza to, że komponenty te nadają się do użytku w różnych środowiskach. Oferowane jednostki są przystosowane do przenoszenia obciążeń z prędkością do 1,5 m/s, co oznacza, że stanowią idealne rozwiązanie do szybkiego i wydajnego transportu ciężkich ładunków.

Źródło: Kipp

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę