Loading Unit: EAGLE wprowadza na rynek nowy system załadunkowy

Eagle
Reklama
Reklama

Jak najlepiej przygotować własną produkcję na wyzwania rosnącej produkcji? Globalizacja, postęp technologiczny oraz zmiany koniunktury na rynku obróbki stali znacząco wpływają na przedsiębiorstwa. Właśnie dlatego inteligentne urządzenia automatyczne stanowią odpowiedź na wymagania dotyczące wydajności pracy.

Power-Tech, polska firma produkująca najbardziej wydajne wycinarki laserowe EAGLE na świecie wprowadziła na rynek również własne urządzenie do załadunku. Loading Unit został zaprojektowany z myślą o automatycznym załadunku blach na obszar obróbczy, w tym przypadku, wycinarek laserowych.

Reklama

Automatyczny system Loading Unit ładuje arkusze blachy na wymienny stół wycinarki laserowej. System załadunkowy jest w pełni zautomatyzowany i zintegrowany z maszyną. Zaprojektowano go w oparciu o ramie obrotowe wyposażone w oddzielenie sterowane przyssawki ciśnieniowe. Dodatkowo system ten otrzymał funkcję rozdzielania blachy oraz pomiaru jej grubości, aby za każdym razem była zgodna z programem cięcia. System Loading Unit na polecenie pracownika samodzielnie pobiera blachę z palety i transportuje ją na stół roboczy wycinarki. Czas cyklu to 55 sekund, a zakres obrabianych blach to: 1,25m x 2,5m; 1,5m x 3m; 2m x 4m.

Decydując się na system załadunkowy EAGLE klienci inwestują w nowoczesną, przemyślaną i wytrzymałą technikę automatyzacyjną „Made in Poland ”. Tym samym również w pewną i ekonomiczną optymalizację procesów produkcyjnych. Dzięki stosowaniu zautomatyzowanych systemów służących do załadunku blach wydajność i elastyczność pracy operatorów wzrasta, a obsługa urządzeń staje się komfortowa i bezpieczna.

Loading Unit jest zbudowany ze stali najwyższej jakości, jak również podzespołów elektronicznych gwarantujących największą dokładność. Uniwersalna jednostka załadowcza automatycznie zaopatruje maszynę w arkusze surowego materiału. Ssawki przemieszczają blachy z wysoką precyzją ze stacji załadowczej do zmieniacza palet i odkłada. Urządzenie gwarantuje bezpieczeństwo procesów cięcia i wysoką produktywność przy niskich kosztach pracy dla wszystkich obrabiarek laserowych 2D.

Powiązane firmy

Reklama

Poniżej możecie Państwo zobaczyć materiał wideo, który pokazuje, jak polski system załadunkowy działa w praktyce.

Źródło: Eagle

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama