Łukasz Oliwa: Zauważamy duży rozwój firmy Seron na przestrzeni krótkiego czasu

Łukasz Oliwa: Zauważamy duży rozwój firmy Seron [WYWIAD] Stowkr

Firma Seron od lat dostarcza maszyny do obróbki stali i metali kolorowych. Dynamiczny rozwój i otwartość na nowe rozwiązania pozwala produkować wydajne obrabiarki, które cieszą się uznaniem setek firm. Jedną z nich jest Stowkr z Małopolski. Łukasz Oliwa opowiada o swoim przedsiębiorstwie i ostatnim wdrożeniu wycinarki plazmowej firmy Seron.

Czym zajmuje się firma Stowkr?

Łukasz Oliwa: Pracujemy w stali. W zależności od potrzeb tniemy, gniemy i spawamy, walcujemy, frezujemy oraz toczymy. Dobrze wyposażony park maszynowy pozwala nam na wykonywanie usług od A do Z. Od produkcji konstrukcji stalowych, poprzez kompleksowe budownictwo hal, przystani jachtowych czy restauracji, do produkcji nowoczesnych mebli łączących w sobie stal z drewnem, szkłem lub tworzywami sztucznymi.

meble i schody

Od jak dawna działacie?

Nasza firma istnieje od 15 lat. Od tego czasu świadczyliśmy usługi dla – lekko licząc – 500 klientów i przerobiliśmy pewnie około 1000 ton stali.

Jaki jest zasięg Państwa działalności?

Siedziba firmy znajduje się w Małopolsce, ale usługi świadczymy na terenie całej Europy. Wiele zleceń wykonujemy oczywiście na terenie Polski, jednak znacząca część klientów pochodzi także z Niemiec, Norwegii i całej Skandynawii.

Dlaczego klienci tak chętnie wybierają usługi firmy Stowkr?

Dokładamy starań, by nasze produkty były najwyższej jakości. Dbamy o każdy szczegół. Wychodzimy też z założenia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Takie nastawienie jest efektem wieloletniego doświadczenia i setek ton przerobionej stali. Klienci doceniają naszą elastyczność i rzetelność, bo wielokrotnie do nas wracają.

Na co by Pan wskazał jako na największą wartość firmy Stowkr?

Ludzie. Mam przyjemność współpracować z dużą, ale zgraną załogą. Są to ludzie z doświadczeniem, na których mogę polegać.

Dlaczego zaczął Pan rozważać zakup wycinarki plazmowej CNC? Czy to pierwsza maszyna CNC w Państwa parku maszynowym?

Zaczęliśmy przymierzać się do zakupu wycinarki plazmowej, by zwiększyć moce przerobowe zakładu i zmniejszyć koszty produkcji. W wyniku dużego obłożenia produkcji czasem byliśmy zmuszeni korzystać z usług podwykonawców i choć cenimy sobie taką współpracę, to jednak własny sprzęt pozwala monitorować jakość wykonywanych produktów na każdym etapie. Nie była to też pierwsza maszyna CNC w naszym parku maszynowym, więc wiedzieliśmy, że to dobra droga.

Dlaczego wybraliście maszynę marki Seron?

Wybraliśmy maszynę Seron, bo mamy już doświadczenie z produktami tej firmy. Wiemy, że są one produkowane w Polsce, co jest dla nas dużym atutem, a przy tym są przystępne cenowo.

Jakie elementy są na niej wykonywane?

Wycinarka plazmowa służy nam do cięcia blach zwykłych, aluminium oraz wykonywania perforacji w kształtownikach.

Jak zakup maszyny wpłynął na produkcję i jak ocenia Pan jej użytkowanie?

Zakup spełnił pokładane w nim nadzieje, zdecydowanie przyśpieszając procesy produkcyjne. Maszyna jest bardzo łatwa w obsłudze. Jesteśmy także zadowoleni z jakości wykonywanych na niej elementów, ponieważ nie wymagają dodatkowej obróbki, nawet przy cięciu większych grubości. Ploter plazmowy, który został ostatnio zainstalowany, znacznie różni się od poprzedniego. Maszyna pracuje w oparciu o inne, bardziej intuicyjne i funkcjonalne sterowanie. Trzeba przyznać, że porównując te dwa egzemplarze, zauważamy duży rozwój firmy Seron na przestrzeni krótkiego czasu.

Jak wygląda współpraca z firmą Seron?

Z czystym sumieniem daję firmie Seron najwyższą ocenę. Zarówno proces zakupowy jak i wsparcie posprzedażowe jest na najwyższym poziomie. Współpraca zarówno z doradcą techniczno-handlowym, jak i wsparciem technicznym jest rzeczowa i szybka. 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę