Lutowanie precyzyjne w branży medycznej

Lutowanie precyzyjne w branży medycznej Seco/Warwick

Seco/Warwick dostarczy piec próżniowy Vector do francuskiego koncernu wytwarzającego wysoko precyzyjne urządzenia medyczne, tj. aparaturę rentgenowską czy sprzęt do radioterapii. Zamówiony Vector będzie brał udział przy współtworzeniu podzespołów do urządzeń używanych w najbardziej wymagających gałęziach przemysłu takich jak produkcja aparatury medycznej. Flagowy produkt Seco/Warwick będzie przeznaczony do procesów wyżarzania i lutowania.

Branża medyczna high-tech jest jedną z najbardziej wymagających pod względem norm, procedur oraz parametrów technicznych, jakie muszą spełnić urządzenia biorące udział w procesie produkcyjnym. Więc nie dziwi, gdyż złożone podzespoły sprzętu medycznego (np.: komponenty RF, komponenty do lamp rentgenowskich, elementy ceramiczne) muszą charakteryzować się maksymalną precyzją wykonania. Biorą one bowiem udział w procesach, które finalnie decydują nie tylko o jakości leczenia, ale również o ludzkim życiu. Dlatego producenci sprzętu medycznego  – wybierając urządzenia do swojej hartowni –  kierują się przede wszystkim jakością oraz niezawodnością

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

.– Zamówiony przez naszego partnera Vector jest rozwiązaniem standardowym i bardzo popularnym. Sprawdza się w wielu gałęziach przemysłu precyzyjnego, takich jak: lotnictwo, motoryzacja czy właśnie medycyna. Sprzedajemy bardzo dużo urządzeń do procesów lutowania, wykorzystywanych w przemysłowej produkcji. Tym razem nasz partner specjalizuje się w lutowaniu skomplikowanych elementów, które wymagają bardzo wysokiej precyzji. Cieszy mnie, że mając tak ogromne doświadczenie w branży oraz mając urządzenia konkurencyjne, partner po wnikliwej analizie wybrał nasz produkt. To dowód zaufania, którego na pewno nie zawiedziemy. Nie zapominajmy, że piece Vector każdego dnia pracują na pięciu kontynentach w 70 krajach – mówi Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych w Grupie Seco/Warwick.

W portfolio Grupy Seco/Warwick Vector to zdecydowanie najbardziej wszechstronny piec próżniowy. Vector można wykorzystywać w różnych procesach technologicznych: hartowaniu, odpuszczaniu, wyżarzaniu, lutowaniu i spiekaniu. Jego cechą charakterystyczną jest niskie zużycie energii elektrycznej i gazów procesowych przy zachowaniu wysokiej wydajności. To najpopularniejsze rozwiązanie segmentu próżni trafiło już do producentów: podwozi samolotów, narzędzi i matryc do wytłaczania aluminium czy implantów stomatologicznych. Tym razem zasili francuską fabrykę, która produkuje podzespoły wykorzystywane w sprzęcie radioterapeutycznym.

Zamówiony piec próżniowy, zważywszy na sprawdzoną konstrukcję standardowego rozwiązania o rozmiarze komory grzejnej 600x600x900, umożliwia sprawną obróbkę cieplną dość dużej liczby elementów. Cechą charakterystyczną tej konstrukcji jest system wysokiej próżni oparty na pompie dyfuzyjnej, która stwarza bardzo dobre warunki do lutowania.

Piec, który zamówił klient, rozwiązuje problem związany z wydajnością produkcji. Duża przestrzeń robocza oraz grafitowa komora zapewnią nam bardzo dobrą efektywność. Co jednak najważniejsze: Vector to bardzo precyzyjne urządzenie, któremu zaufało setki przedsiębiorstw na całym świecie. W procesie lutowania brać udział będą m.in. podzespoły do celowanego systemu radioterapii. Można więc powiedzieć, że piec Seco/Warwick przyczyni się do ratowania ludzkiego życia – dodaje M.Korecki.

Urządzenia Seco/Warwick z linii Vector sprawdzają się nie tylko przy procesach lutowania biorących udział w produkcji masowej prostych elementów. Idealnie nadają się także do lutowania i wyżarzania stali w branży high-tech, gdzie skupiamy się na małych precyzyjnych elementach, a sam proces produkcyjny ma dużo wariacji związanych z doborem materiałów oraz kształtów elementów lutowanych.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę